100 Mbps internet aileye yeter mi?

Evet hız düşen paket akşam 7 ile 12 arası 25 Mbps indirme hızı veriyor olmadı o zaman yayın yapmam 100'e çıktığında yayın yaparım peki dediğiniz kendime 50 aileme nasıl 50 verebilirim onu biliyor musunuz?

QoS ayarı var o modemlerde var ise yapabilirsin. Yok ise router alman gerekli. Fakat upload hızındanda bölüşmek zorunda kalacaksın belirtiyim.

Ben oyun oynarken interneti kullanamıyorum 😃
Turkcell internet pişmanlıktır.
Hangisini alacağımı şaşırdım her internet kötüleniyor. Şimdi bunu değiştirsem daha kötüsü gelecek diye korkuyorum. Şu ankinde indirme ve yükleme hızı çok yavaş, ping nadir düşüyor. Şimdi başka alsam ping sorunu olan veya sürekli kesilen bir şey olacak diye korkuyorum.

4 Kişi kullanacağız ben yayın için kullanacağım ailem Netflix ve YouTube'da kullanacak bana yeterli mi? İnternet kendim Ethernet olarak kullanacağım ailem Wi-Fi'den kullanacak. 100 Mbps download 5 Mbps upload hızında.
Uç bir örnek olacak ama 4 kişi 16mbps ile idare ediyoruz, yani hayli hayli idare eder.
Küçük bir not: Her ay yaklaşık 200gb civarında indirme yapıyorum buna rağmen!

Ben oyun oynarken interneti kullanamıyorum 😃
Turkcell internet pişmanlıktır.

Turkcell pişmanlıktır diyen kişi Türk Telekom'dan para alıyor :D.
Yani Upload'ı tam alamıyor muyum onda da mı bölmem gerekiyor?

Tam alırsın ama ailede biri upload yaparsa yayın donar.
Hangisini alacağımı şaşırdım her internet kötüleniyor. Şimdi bunu değiştirsem daha kötüsü gelecek diye korkuyorum. Şu ankinde indirme ve yükleme hızı çok yavaş, ping nadir düşüyor. Şimdi başka alsam ping sorunu olan veya sürekli kesilen bir şey olacak diye korkuyorum.

Turkcell alacaksan fiber olarak al derim. Şu an 200 Mbps download 150 TL'ye satılıyor. Sana sorun yaşatmaz Turkcell fiber olarak. Türk Telekom altyapısı olsa Türk Telekom olduğu için sıkıntı çıkarır.

12 MBPS Download ve en yüksek 1 MBPS upload alan biri olarak bu hızları alsam 10 DK boyunca aralıksız oynardım. 10 dakikayı bir saniye geçtikten sonra evin bir köşesinden bir köşesine çılgınca aralıksız oynamazdım. Yanlış gördüğümü düşünür ve duraksardım. Gözlüğümü takıp bir daha bakardım, hala emin olamazsam gözlüğümü güzelce siler tekrar bakardım. İlk şaşkınlığı atlattıktan sonra birkaç ekran görüntüsü alıp 3 kere daha hız testi yaptıktan sonra bir daha ekran görüntüsü alırdım. Sonra tüm ev halkına gösterirdim. Ondan sonra yanlışlık olmadığına iyice emin olduktan sonra Asus Wifi 6 modemi sipariş verir ve arkama yaslanırdım. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı