100 Mbps internet çok yavaş indiriyor

Emirhan Dumlu

Centipat
Selamlar arkadaşlar. İnternetim hız testinde 100 Mbps vermesine rağmen Wi-Fi, Ethernet kablosu takılı olan PC'yi kullanabiliyorum. Ama hiçbir şey indiremiyorum. Hızı normal gözükmesine rağmen inanılmaz yavaş. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim? (Destek kaydı açtım fakat dönüş olmadı halen.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. İnternetim hız testinde 100 Mbps vermesine rağmen Wi-Fi, Ethernet kablosu takılı olan PC'yi kullanabiliyorum. Ama hiçbir şey indiremiyorum. Hızı normal gözükmesine rağmen inanılmaz yavaş. Bunu düzeltmek için ne yapabilirim? (Destek kaydı açtım fakat dönüş olmadı halen.)

speedtest.net sitesinden hız testi yapıp sonuçlarını paylaşırsanız her şey ortaya çıkar.

Arayüzden kısıtlanmış olabilir belki modem sende değilse bilen biri varsa yapmış olabilir 100 Mbps'de ihtiyaç duyulur mu orası ayrı bizim internet 13 Mbit çok ping giriyor televizyondan falan bağlanılınca 2-3 Mbit attım onlara fazlasını kullanamıyorlar.

speedtest.net sitesinden hız testi yapıp sonuçlarını paylaşırsanız her şey ortaya çıkar.

Buyurun Speedtest sonuçları.
İndirme yaptığınız kaynağın bant genişliği sınırlı olabilir. Farklı bir kaynaktan deneyin.

Neredeb denersem deneyeyim indiremedim sadece PC'den değil Wi-Fi ile de indirme yapamıyorum.
Yavaştan kastınız nedir tam olarak? Kaç MB/s hızla indiriyorsunuz?
Veya indirdiğiniz kaynağın bant genişliği kısıtlaması olabilir.

Başta 1.5 MB'den başlıyor sonra direkt 0 Bayt'a düşüyor bir süre sonra ağ hatası oluyor.
Arayüzden kısıtlanmış olabilir belki modem sende değilse bilen biri varsa yapmış olabilir 100 Mbps'de ihtiyaç duyulur mu orası ayrı bizim internet 13 Mbit çok ping giriyor televizyondan falan bağlanılınca 2-3 Mbit attım onlara fazlasını kullanamıyorlar.

Modem bende hocam benden başka kimse arayüz şifresini bilmiyor.

Dosya Ekleri

• 16019397258237251267344012764937.jpg
    16019397258237251267344012764937.jpg
    413,9 KB · Görüntüleme: 263

İndirme kaynağından kastım kullandığınız cihaz değil. Hangi siteden indirme yaptığınız. Yanlış anlaşılmadım değil mi?

Evet anladım demek istediğinizi fakat hiçbir siteden bir şey indiremiyorum ne Google Play ne Steam ne NVIDIA ne Epic Games hiçbir şey inmiyor.

Evet anladım demek istediğinizi fakat hiçbir siteden bir şey indiremiyorum ne Google Play ne Steam ne NVIDIA ne Epic Games hiçbir şey inmiyor.

Anladım sorun ondan gibi gözükmüyor zaten eğer ondan olsa hız testine de yansıyor kısıtlandığı biçimde bilgim yok bilen arkadaşlara emanet çözüm bulursunuz umarım.

Ard arda birkaç kere hız testi yaptığınızda sonuçlar farklı oluyor mu? Oluyorsa hizmetinizde dalgalanmalar var demektir. Servis sağlayıcınız ile görüşmekten başka seçenek kalmıyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı