Çözüldü 100 Mbps internet Steam'de 3 Mbps veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

medn1ss

Femtopat
Daha fazla  
İnternetim 100Mbps. Hız testi yaptığımda 94Mbps gösteriyor fakat Steam'den oyun indirmeye çalışırken 3 ila 5 Mbps arası hızda indiriyor. Birkaç gün önce böyle bir sorun yoktu.

Çözüm
hocam bendeki ayarları size sırasıyla yazacağım ona göre uygulayın indirme kısmındaki ayarlar:
indirme bölgesi - izmir
indirme hızını sınırla - kapalı
otomatik güncelleştirme saatleri - kapalı
oyun esnasında indirmelere izin ver - kapalı
yayın sırasında indirmeleri sınırla - açık
indirme hızını saniyede bit şeklinde göster - kapalı
yerel ağ üzerinden oyun dosyalarının aktarılması - açık
bu aygıttan şuraya dosya aktarılmasına izin ver - sadece bana
gölgelendirici önbellekmeleyi etkinleştir - açık
vulkan gölgelendiricilerinin arka planda işlenmesine izin ver - kapalı (bu secenek sende nvidia için olabilir aynı şekilde kapalı olsun) bu ayarları dene ve yap.
değişen birşey olmadı. vaktinizi ayırdığınız için sağolun. kendi kendine düzelmesini bekleyeceğim sanırım

İnternetim 100Mbps. Hız testi yaptığımda 94Mbps gösteriyor fakat Steam'den oyun indirmeye çalışırken 3 ila 5 Mbps arası hızda indiriyor. Birkaç gün önce böyle bir sorun yoktu.
steami silip tekrar yükledim düzeldi. aynı sorunu yaşayanlar için çözümü bırakıyorum
Diğer platformlarda aynı mı? Epic Games, Google indirmesi gibi onlardada deneyebilir misiniz? Ona göre bir çözüm bulalım.

Steamde mbps ile olduğundan emin misiniz o muhtemepen megabyte dır.

Şimdi Epic'de denedim. Hız normal.

Hocam o zaman Steam ayarlarınızda bir problem var. Ayarlardan indirme bölgesini İzmir yapın değilse sonrasında indirme önbelleğini temizleyin bir de öyle deneyin. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Hocam o zaman Steam ayarlarınızda bir problem var. Ayarlardan indirme bölgesini İzmir yapın değilse sonrasında indirme önbelleğini temizleyin bir de öyle deneyin. Geri dönüşünüzü bekliyorum.
ankara ve izmiri denedim. önbelleğide temizledim. sorun devam ediyor hocam

Steam'deki indirme sağlayıcınız istanbuldamı bir bakar mısınız?
diğerlerinde de aynı hocam

hocam bendeki ayarları size sırasıyla yazacağım ona göre uygulayın indirme kısmındaki ayarlar:
indirme bölgesi - izmir
indirme hızını sınırla - kapalı
otomatik güncelleştirme saatleri - kapalı
oyun esnasında indirmelere izin ver - kapalı
yayın sırasında indirmeleri sınırla - açık
indirme hızını saniyede bit şeklinde göster - kapalı
yerel ağ üzerinden oyun dosyalarının aktarılması - açık
bu aygıttan şuraya dosya aktarılmasına izin ver - sadece bana
gölgelendirici önbellekmeleyi etkinleştir - açık
vulkan gölgelendiricilerinin arka planda işlenmesine izin ver - kapalı (bu secenek sende nvidia için olabilir aynı şekilde kapalı olsun) bu ayarları dene ve yap.

Geri
Yukarı