100 TL internet önerisi

Sayklan

Hectopat
Başlıkta ki açıklama konuyu özetliyor sanırım. 2 senedir Vodafone 50 MB 5upload intetnet paketini kullanıyorum 96TL aylık ücreti var.
10 gün içerisinde yeni bir internete geçmek istiyorum çünkü: Televizyon üzerinden sürekli Wi-Fi kopmaları yaşanıyor doğal olarak Netflix BluTV gibi uygulamalar dizileri ya hiç yüklemiyor ya da tamamen programa giriş yapmıyor. Aynı şekilde oyun oynarken LoL, CS, GO, Apex, CoD vb. pingim olması gerekenden fazla fazla yüksek. Normalde TTNET kullanan arkadaşım 12 13 ping ile oynarken ben 55 60 sunucuları yurt dışında olan oyunlar için ise 120 140 ping aralığında oynuyorum. 100TL bütçem var. TürkNet bulunduğum binaya 100 MB internet verebileceklerini söylediler ADSL. Farklı olarak NetSpeed'in kendi internet sitesinde altyapı sorguladığım zaman santrale 12 metre uzaklıkta olduğumu söylüyor. 2 servis sağlayıcısında da taahhüt yok. Sizin bu iki firma hakkında ki düşünceleriniz görüşleriniz nelerdir. Ankara mamak bölgesinde oturuyorum. Daha önce açılmış konuları okudum tabii ki ama ana düşünce bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor olduğu. Özellikle yakın bölgelerde bu firmalardan hizmet alan arkadaşlar varsa düşüncelerini paylaşmaları çok yardımcı olur.

3 sene superonline kullandım en ufak bir problemim olduğunda çözüyorlardı. Ayrıca dsmartta da karşımda ulaşabileceğim birileri oluyordu fakat 1 aydır Türknet kullanıcısıyım geçtiğim güne lanet olsun. Bu firmaya hiçbir kanaldan erişilemiyor, yalvar yakar sizi duyduklarında da otomatik mesajları copy paste gönderyorlar. O yüzden olur da Türknet'e geçmek gibi bir hata yapacak olursanız lütfen bir daha düşünün, kendi akıl sağlığınız için.
10 kişiden 5'i iyi hizmet alıyor diye bir firma iyi olmaz, amacım kötülemek değil kendilerini ama yalan beyanda dahi bulunuyorlar. aylık 10-20 lira için çekeceğiniz sıkıntıya değmez.

Türk.net bölgenizde sunucu hizmeti sunuyorsa ona geçin derim. Santral sahibi servis sağlayıcı hız düşürme gibi bir müdahale de bulunamıyor.

Pardon alakasız bir şey soracağım ama şu anda TürkNet kullanıyorum hızı kesemiyorlar dediniz ya Speedtest'te 45Mbps çıkıyor altyapımın desteklediği maksimum bu mudur?
3 sene superonline kullandım en ufak bir problemim olduğunda çözüyorlardı. Ayrıca dsmartta da karşımda ulaşabileceğim birileri oluyordu fakat 1 aydır Türknet kullanıcısıyım geçtiğim güne lanet olsun. Bu firmaya hiçbir kanaldan erişilemiyor, yalvar yakar sizi duyduklarında da otomatik mesajları copy paste gönderyorlar. O yüzden olur da Türknet'e geçmek gibi bir hata yapacak olursanız lütfen bir daha düşünün, kendi akıl sağlığınız için.
10 kişiden 5'i iyi hizmet alıyor diye bir firma iyi olmaz, amacım kötülemek değil kendilerini ama yalan beyanda dahi bulunuyorlar. aylık 10-20 lira için çekeceğiniz sıkıntıya değmez.
Bu arada ben de Türknet'e geçmeden önce internette çok kötü yorumlar görmüştüm ama şu anda internetim gayet iyi üstte yazdığım hızı alıyorum 85tl'ye bence gayet iyi.

Pardon alakasız bir şey soracağım ama şu anda TürkNet kullanıyorum hızı kesemiyorlar dediniz ya Speedtest'te 45Mbps çıkıyor altyapımın desteklediği maksimum bu mudur?

Bu arada ben de Türknet'e geçmeden önce internette çok kötü yorumlar görmüştüm ama şu anda internetim gayet iyi üstte yazdığım hızı alıyorum 85tl'ye bence gayet iyi.
Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın
Altyapıyı buradan sorgulayın max kaç mbps destekliyor belirtebilirsiniz.

Türk Telekom santrallerinde eğer servis sağlayıcılarının kendilerine ait bir sunucuları yoksa ve hizmetlerini Türk Telekom sunucularından veriyorlarsa, bu durumda Türk Telekom müşteri memnuniyetsizliği adına diğer servis sağlayıcılarının hızlarını değiştirebiliyor. TürkNet kullanıcısı olduğum dönemde çok fazla hız sorunu yaşadım. Müşteri hizmetleri Türk Telekom'un hızlarla oynayabildiğini bu durumdan dolayı ellerinden bir şey gelmediğini söylediler. Santralinizde TürkNet sunucusu varsa eğer size maksimum alacağınız hızı sağlar.

Arkadaşlar alt yapıyı attığınız linkten sorguladım sonuç ektedir. Ekstra olarak yorumlarda daha çok kendi tecrübelerinizden oyunlarda aldığınız ping durumlarından ve kesintilerden bahsederseniz. Daha çok anlam çıkarabilirim.
Bulunduğun yerde fiber varmı? Var ise Türknet 85 TL ye 100 MBps download10MBps upload veriyor.

Türk.net bölgenizde sunucu hizmeti sunuyorsa ona geçin derim. Santral sahibi servis sağlayıcı hız düşürme gibi bir müdahale de bulunamıyor.

Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın
Altyapıyı buradan sorgulayın max kaç mbps destekliyor belirtebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.jpg
    Screenshot_10.jpg
    10,8 KB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı