1000 Mbps Türk Telekom internet bufferbloat yapıyor

Qos seçeneklerinden "Bant Genişliği Sınırlayıcı" olanı seçmeniz gerekir. Cihaza göre hız sınırı atanıyor. 1000 mbps internette Cake kullanmanızı önermem. Zaten hızı %70-75 aralığında sınırlarsanız genelde ping sıçraması yapmıyor. 750 mbps de yeterli gelir diye düşünüyorum.
Cake kapalıyken ilk başlattığımda +120 lere kadar çıkıyor upload sonra yavaş yavaş düşüyor bazen sıçrama yapıyor.

Attığınız ekran görüntüsünde download hızını 1000 yapıp sadece upload kısıtlayabilirsiniz.
Download hızını 1000 yaptığımda 200 veriyor en fazla QoS açık olduğu için. Benim sorunum download açmadan sadece uploadı açmak.

QoS kapalı hali;
1697641352619.png

Cake kapalıyken ilk başlattığımda +120 lere kadar çıkıyor upload sonra yavaş yavaş düşüyor bazen sıçrama yapıyor.

Download hızını 1000 yaptığımda 200 veriyor en fazla QoS açık olduğu için. Benim sorunum download açmadan sadece uploadı açmak.

QoS kapalı hali;
Eki Görüntüle 1981872
Cake'i sadece upload için açma gibi bir imkan yok diye biliyorum. Download hızının 200'de takılmasının sebebi büyük ihtimal routerın işlemci gücünün yetersiz kalması. Geleneksel veya Adaptive Qos kullanabilirsiniz.

Download hızının 1000 yapabilmek için mini PC tarzı şeyler duymuştum bununla ilgili bir makale var mı nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı