1000 TL bütçe ile direksiyon seti mi yapılmalı yoksa satın mı alınmalı?

Kormas bir marka. Model belirtebilir misiniz? Fiyatı da ona göre oluyor çünkü. RS775 ile aynı fiyatta olacağını düşünmüyorum o bahsettiğiniz modelin.
Dişli oranı sayesinde 5-6 mm gibi bir torka ulaşıyor. G29'un 2 katı kadar daha güçlü oluyor. Haliyle Assetto Corsa gibi simülasyonlarda gerçekçiliği arttırıyor.

Mesela böyle ucuz bir şey alıp 900 derece yapabilir miyiz? Klavyeden kurtarsın yeter.

İkinci elde bunları 100-120 civarına bulabilirsiniz. Yazıcı encoderi sayesinde 200-250 TL'ye 900 derece direksiyon setiniz olur.

@Affansen çok teşekkür ederim hocam. Aslında kendim yapmak istiyorum bütçe de arttırabilirim fakat zaman konusunda sıkıntım var ve anlattığınıza göre beni baya uğraştıracak.

Ben hazır ile yola başlayayım baktım zevk alıyorum zaman bulunca kendim de yapabilirim.

DFGT alabilirim veya biraz daha ekle bunu al diyebileceğiniz bir set varsa onu alabilirim. Ne yapayım?
Hocam ben de direksiyon yaptım kesinlikle hazır alın. Dertleri bitmiyor gerçekten.
Mesela böyle ucuz bir şey alıp 900 derece yapabilir miyiz? Klavyeden kurtarsın yeter.

Hocam 1000 TL'ye böyle bir şey alırsanız paranız çöpe gider. 900 derecelik ya sıfır ya da ikinci el bir şey alın. Rampage V-900S olabilir mesela.

İkinci elde bunları 100-120 civarına bulabilirsiniz. Yazıcı encoderi sayesinde 200-250 TL'ye 900 derece direksiyon setiniz olur.
Encoderi nereden alabilirim peki?
Hocam 1000 TL'ye böyle bir şey alırsanız paranız çöpe gider. 900 derecelik ya sıfır ya da ikinci el bir şey alın. Rampage V-900S olabilir mesela.
Buna 1000 TL vermem hocam.

Motor ısınma derdi var, ortalama derdi var.
Motoru soğutmak için hangi parçayı kullanıyorsunuz ve motorunuzun modeli nedir?
Direksiyon simidinin ya da encoderin oynamadığından emin misiniz? Eğer ortalandığını göstermesine rağmen direksiyon yamuksa direksiyon simidini söküp, düzgün olacak şekilde takın.

İkinci el daha mantıklı.
Dişli oranı sayesinde 5-6 mm gibi bir torka ulaşıyor. G29'un 2 katı kadar daha güçlü oluyor. Haliyle Assetto Corsa gibi simülasyonlarda gerçekçiliği arttırıyor.
1626887964467.png

Bunu besleyecek trafo bulabilirsek tamam.
Ekleme:
1626888008043.png

Buldum bile. :)
Bir de bunu soğutacak fan gerekiyor. Ona da 100 lira ayırırsak iyi aslında.
Benim vitesin resmi:
1626888063258.png

Zamanında topuz bulamadım o yüzden geçici olarak o plastik parçayı koydum. Boy olarak tır vitesine daha yakın. Masaya koymaktansa kol destekli sandalyede daha iyi gidiyor. :)

Motoru soğutmak için hangi parçayı kullanıyorsunuz ve motorunuzun modeli nedir?
Direksiyon simidinin ya da encoderin oynamadığından emin misiniz?
Ben encoder ile yapmadım yapan arkadaşlarımdan biliyorum. 8 ayda anca tamamlayabildi o zamandan sonra da insanın içinde heves kalmaz. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı