1000 TL İkinci El / Sıfır Dağ Bisikleti Önerisi

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Yeni bir bisiklet almak istiyorum, bütçe 1000 TL civarı. Aklımda 2. el için Kron XC 150 var.
Bisikleti genellikle köy-yazlık yolları, asfalt gibi yerlerde kullanacağım. O yüzden arka amortisöre gerek yok diye düşündüm.
V fren denen illetten de kurtulmak için hidrolik disk düşündüm.
Ve alıştığım için de 3x7 vites düşündüm.
Kriterlerime en uygun Kron XC 100 veya XC 150 gördüm.
Bir de Salcano NG 750 gördüm.
Sizin fikirleriniz nasıldır? Önerilere açığım, 26 ya da 27,5 jant fark etmez bana ama 27,5 daha iyi olur.

Kesinlikle Btwin RockRider serisini öneririm hem yolda rahat olursun hem de arazi de.
Btwin'mi hayatının hatası olur, tek kadroları sağlam onun dışında herşeyi çöp keşke eskisi Rockrider 6.3 9.0 gibi bisikletleri olsada hem uygun fiyatlı hem iyi olsa, şuan gereksiz pahalı ve doğru dürüst parçaları yok ayrıca arazide bizzat arkadaşımın RR340 modeliyle girdim bisiklet durmuyor kısacası Rockrider serisi eski performansını gücünü kaybetti.
Yeni bir bisiklet almak istiyorum, bütçe 1000 TL civarı. Aklımda 2. el için Kron XC 150 var.
Bisikleti genellikle köy-yazlık yolları, asfalt gibi yerlerde kullanacağım. O yüzden arka amortisöre gerek yok diye düşündüm.
V fren denen illetten de kurtulmak için hidrolik disk düşündüm.
Ve alıştığım için de 3x7 vites düşündüm.
Kriterlerime en uygun Kron XC 100 veya XC 150 gördüm.
Bir de Salcano NG 750 gördüm.
Sizin fikirleriniz nasıldır? Önerilere açığım, 26 ya da 27,5 jant fark etmez bana ama 27,5 daha iyi olur.
1000 liraya güzel bir sıfır bulamazsın özellikle hidrolik hiç bulamassın Mekanik disk bulursun onu pazarlıkla indirebilirsin belki onu profesyonel bir bisiklet servisine SHIMANO SERVICE CENTER gibi bir yere götürürsen bir ayarda hidroliğe çok yaklaştırırlar frenleri, oyüzden 2. ele yönelmeni tavsiye ediyorum ve kesinlikle letgo'dan arama sahibindende daha iyi bakılmış ve yükseltilmiş bisikletler bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı