1000 TL PSU ve Kasa Önerisi

winged9

Centipat
Daha fazla  
MSI GTX 1660 Super Gaming X ekran kartım, Ryzen 5 3500X işlemcim ve B450M PRO-Max anakartım var. Fakat PSU konusunda çok dolanmama rağmen herkes her PSU hakkında bir şikayette bulunduğu için uygunu bulamadım. Zalman Gigamax 650W +80 Bronze sertifikalı hariç başka bir seçenek yok kafamda. Kasa olarak da Zalman S2 düşünmüştüm. Bu konuda bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Bahsettiğin Zalman PSU da iyi bir seçenek. Kasa ile takım olurlar :D Bu PSU'ya da bakabilirsin.

Son düzenleme:
MSI GTX 1660 Super Gaming X ekran kartım, Ryzen 5 3500X işlemcim ve B450M PRO-Max anakartım var. Fakat PSU konusunda çok dolanmama rağmen herkes her PSU hakkında bir şikayette bulunduğu için uygunu bulamadım. Zalman Gigamax 650W +80 Bronze sertifikalı hariç başka bir seçenek yok kafamda. Kasa olarak da Zalman S2 düşünmüştüm. Bu konuda bilgisi ve tavsiyesi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
Zalman veya @Hangottom ve @Berkay Davas hocalarımın attığı güç kaynaklarını alabilirsiniz, kalitelidir. Benim tercihim siyah kablolarından dolayı Zalman Gigamax olurdu.

MSI kasaya bir kez montaj yaptım. İçinden fanlar için güç çoklayıcı çıkmıyor. RGB çoğaltıcı koymuşlar ama güç çoğaltıcı yok. Almak istersen aklında bulunsun. Ana kartın da yeterli fan yuvası yok. Kasanın fanları PSU'ya da bağlanmıyor. Fan çoklayıcı alman gerekir. Tüm parçalar tamam deyip montaja geçince canın sıkılır :D

Aynı şekilde Zalman N5 kasada da çıkmıyordu galiba ama tam hatırlayamadım.

Bir şey daha eklemek isterim. O işlemci için 4 pinlik güç beslemesi bana az geldi. İmkanın varsa çok yakın bütçede (7TL fazla) B450M S2H'a geçmeni öneririm.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı