1000 TL sistem yükseltme önerisi

Hocam Ryzen 5 2600 2. el bile 750'den bulunamaz ki.

O kadar düşüyorsa fiyatı çok iyi. Ben hiç görmedim o fiyatta.
Ben 1.5 ay önce bu fiyattan almıştım. Gerçekten güzel fiyat performans. Hala günlük kontrol ediyorum bazen oluyor bazen olmuyor Mediamarkt.com'da ne zaman tamamen tükenecek diye bekliyorum.

Hocam FCLGA1150 soket yapısına sahip işlemcilere göz attım anlaşılan sadece Intel Core i7 4790 geçsen mantıklı olur ama 5 10 FPS fark eder geçmeye değmez, ve DDR3 anakartın kaç MHz'ye kadar destekliyor ve sendekiler kaç MHz?

Bakın bir tane buldum tam 750 TL.
Sahibinden üzerinde sadece 1 tane 750 TL'den satılan ilan var. Diğerlerinin hepsi 900'den başlıyor. Yerinizde olsam çok güvenmezdim bu ilana :)

Arkadaşlar güzel yorumlarınızla beni aydinlattiniz. Ben yarın bilgisayara oturduğumda size ayrıntılı özellikleri yazacağım. Birlikte tartışırız cok teşekkürler.

RX 5500 XT 8 GB ekran kartim;
i5 4460 işlemcim;
DDR3 anakart ve DDR3 16 GB RAM'im var.
İşlemcimi değiştirecektim 1000 TL bütçe ile ama anladim ki anakarti da RAM'leri de değiştirmem gerekecek. Ne yapmam lazim? Kac liraya mal olacak?
Aynı sisteme sahibim. Kendimden biliyorum ki o işlemci rahatsız edici derecede darboğaz yapıyor. 2. el i7 4790 alırsan anakartı da değişmene gerek kalmaz. Diğer şekilde farklı nesil bir işlemciye geçersen anakart + ram + işlemci 2500 'den aşağı çıkamazsın

Hocam Ryzen 5 2600 2. el bile 750'den bulunamaz ki.

O kadar düşüyorsa fiyatı çok iyi. Ben hiç görmedim o fiyatta.
Stok geldi hocam.
@mirac2662 Eğer anakart değiştirmeden eski nesil ama üst nesil bir işlemci almayacaksanız kaçırmayın derim.

Geri
Yukarı