1000 TL'ye DDR3 anakart ve işlemci önerisi

mahmutalba

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba,
DDR3 1600MHz anakart ve Intel işlemci önerebilir misiniz?
Diğer parçaları eski sistemden yeni sisteme aktaracağım.
İşlemcinin tek çekirdek hızı yüksek olması önemli benim için, çünkü Knight Online oynuyorum.
Anakart uygun fiyata olursa sıfır olabilir ama eski işlemcilerin ikinci el ve sıfır arasındaki farkları biraz fazla. İşlemciyi ikinci el düşünüyorum.
Anakart ve işlemci için en fazla 1000TL vermeyi düşünüyorum. Eski sistemde SSD olmadığı için bir de SSD alacağım.
Şu anki sistem;
Intel Q6600, P5KPL DDR2 anakart, 300W PSU, HD 3650 ekran kartı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteme ekleme yapmayın bence para biriktirip APU sistem alın.
Apu sistemin sadece işlemcisi 2000TL'ye yaklaşmış. Anakartı RAM'i derken fiyat artıyor. Ben şuanda sadece Knight Online oynadığım için uygun fiyata oyunu oynatacak bir sistem kurmak istiyorum. Şimdi araştırırken Esonic H61FFL 1333MHZ DDR3 1155PIN anakartı gördüm. Fiyatı gayet uygun. Buna uygun tek çekirdek hızı yüksek bir işlemci önerebilir misiniz?
Sadece bu anakart olması şart değil, fiyatı uygun olduğu için önerdim. Sizin önerebileceğiniz başka anakart ve işlemci var mı?

Xeon X3470 1156 soket işlemci, ASUS overclock destekleyen anakart, uyumlu kule soğutucu. 3 parçayı 1000 TL'ye verebilirim. RX 580 ile 1080p de darboğaz yapmadı. RTX 2070 Super ile de 1440p de darboğaz yapmadı. Anakart 2200MHz'ye kadar RAM destekliyor. İlgilenirsen etiketlersin hocam.

Geri
Yukarı