10000-15000 TL telefon önerisi

Bütçe
15000

VEINNIV

Kilopat
Daha fazla  
Forumda bu konuyla ilgili çok fazla başlığa rastladım.
Telefon almayı planlıyorum ve başlıkta belirttiğim bütçeyi aşabileceğimi sanmıyorum. Genel olarak okuduklarımdan S20 FE, A54 veya A34 hakkında tartışmalar ile karşılaştım. S20'yi eski olduğu ve Android güncellemesi almayacağı için tavsiye etmiyorlar fakat güçlü bir işlemciye sahip olduğu için övüyorlar. A54 ve A34 ise yeniler fakat S20 FE kadar güçlü değiller. Ben de araştırırken Realme GT2 ile karşılaştım ve onun hakkında yorumunuz varsa almak isterim.
Aklımda genel olarak sorular şunlar. Şu an telefonum yok ve bütçem 15000 TL. Etrafta çok fazla Samsung kavgası var. Öncelikle Samsung övenlerin neden övdüğünü merak ediyorum. Piyasaya yeni girmiş Vivo marka telefonları da etrafta görüyorum. Yukarıda belirttiğim Realme GT2 neden alınmaz veya alınmamalı, neden Samsung tercih etmeliyim? S21 FE, S20 FE'den neden ortalama 4-5 bin TL daha pahalı. Bu fiyat farkı performansa yansıyor mu yani değer mi? Genel olarak telefon arayan herkesin de bu soruların cevapları sonrasında akıllarında telefonlarla ilgili tam bir fikrin oluşacağını düşünüyorum. Beni ve diğer telefon almak isteyen insanları aydınlatırsanız sevinirim. Bu arada telefonda PUBG, Fortnite, Call of Duty gibi oyunları oynamayacağım. Telefondan oyun oynamayı pek sevmiyorum belki minik zaman geçirmelik oyunlar dışında belirttiğim oyunları telefonuma hiç yüklemeyeceğim. Yani kamerası, bataryası, kullanışlı oluşu, ve sistem desteği gibi özellikler benim için ön planda.

Forumda bu konuyla ilgili çok fazla başlığa rastladım.
Telefon almayı planlıyorum ve başlıkta belirttiğim bütçeyi aşabileceğimi sanmıyorum. Genel olarak okuduklarımdan S20 FE, A54 veya A34 hakkında tartışmalar ile karşılaştım. S20'yi eski olduğu ve Android güncellemesi almayacağı için tavsiye etmiyorlar fakat güçlü bir işlemciye sahip olduğu için övüyorlar. A54 ve A34 ise yeniler fakat S20 FE kadar güçlü değiller.
Sadece işlemci gücü olarak değil kamera olarak da geri kalmış cihazlar.
Ben de araştırırken Realme GT2 ile karşılaştım ve onun hakkında yorumunuz varsa almak isterim.
S20 FE'den daha güçlü bir cihaz.
Aklımda genel olarak sorular şunlar. Şu an telefonum yok ve bütçem 15000 TL. Etrafta çok fazla Samsung kavgası var. Öncelikle Samsung övenlerin neden övdüğünü merak ediyorum. Piyasaya yeni girmiş Vivo marka telefonları da etrafta görüyorum. Yukarıda belirttiğim Realme GT2 neden alınmaz veya alınmamalı, neden Samsung tercih etmeliyim?
GT 2 almamak icin cok sebep yok. Bazi kullanicilar cok ısındığını dile getiriyorlar ama S20 FE kullanip da aynı sorunda muzdarip birçok insan bulunuyor.
S21 FE, S20 FE'den neden ortalama 4-5 bin TL daha pahalı. Bu fiyat farkı performansa yansıyor mu yani değer mi?
- S21 FE, CPU ve GPU performanslari ile daha guclu bir islemci bulunduruyor.
- S21 FE, 3 yil daha fazla guncelleme alacak.
- S21 FE, paneli Dynamic AMOLED iken S20 FE, Super AMOLED.
- S21 FE, daha iyi arka kamera paketi ve ön kameraya sahip.
S21 FE ya da GT 2 almanız benim tavsiyem olur.

Realme GT2 baya baya iyiymiş şimdi baktım fiyat bandının en iyisi. Alabilirsiniz bu cihazda bir eksik göremedim ben. 4K60FPS video çekebiliyor. Sd888 var, S20 FE'de ise 865 var. Size önerim bu cihazlar içerisinden GT2. Diğerleri de pişman etmez ama sakın Xiaomi çöpünü almayın aklınızda bulunsun.

Realme GT 2'de sorun yaşayacağınız tek şey arayüz ve ısınma problemi olur.Batarya ve oyun performansından memnun kalırsınız.Kamera performansı S20 FE kadar iyi değil diye biliyorum.Ben olsam A34 ve A54'ü direkt elerdim.Çok oyun oynayan birisi olsam da Realme GT 2 alırdım.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Realma için arayüzü üzer gibi şeyler söylemişlerdi. Fikirleriniz nedir acaba? Başka önerebileceğiniz telefonlar var mı? S21 FE veya Realme GT2 seviyesine çıkamayan biri için yukarıdakilerden herhangi birini önerir miydiniz? Realme Note 12 Pro hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Realme için arayüzü üzer gibi şeyler söylemişlerdi.
Kotu degil ama One UI etmez tabii ki.
Fikirleriniz nedir acaba? Başka önerebileceğiniz telefonlar var mı? S21 FE veya Realme GT2 seviyesine çıkamayan biri için yukarıdakilerden herhangi birini önerir miydiniz? Redmi Note 12 Pro hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim.
S20 FE varken alınmaz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Realma için arayüzü üzer gibi şeyler söylemişlerdi. Fikirleriniz nedir acaba? Başka önerebileceğiniz telefonlar var mı? S21 FE veya Realme GT2 seviyesine çıkamayan biri için yukarıdakilerden herhangi birini önerir miydiniz? Realme Note 12 Pro hakkındaki düşüncelerinizi almak isterim.
GT 2 ve S21FE'ye çıkamıyorsan S20 FE mantıklı olur.Kendimde kullanıyorum ve memnunum.

Vodafone'un sitesinden veya mağazalarından taksitli almak zorunda kalabilirim. Bu noktada Samsung Galaxy A34 - A54 - A53 veya Vivo V29 Lite gibi telefonları almak zorunda kalabilirim. Bu noktada herhangi bir öneriniz var mıdır acaba? Bu arada büyük oyunları oynamayacağımı belirtmiştim yani güncel, kamerası ve işletim sistemi iyi olan bir telefon benim için ön planda.

Vodafone'un sitesinden veya mağazalarından taksitli almak zorunda kalabilirim. Bu noktada Samsung Galaxy A34 - A54 - A53 veya Vivo V29 Lite gibi telefonları almak zorunda kalabilirim. Bu noktada herhangi bir öneriniz var mıdır acaba? Bu arada büyük oyunları oynamayacağımı belirtmiştim yani güncel, kamerası ve işletim sistemi iyi olan bir telefon benim için ön planda.
A54 alınabilir ama S20 FE'nin getir götürünü bile yapamaz söyleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı