10000 TL monitörlü sistem tavsiyesi

Hocam sistem güzel fakat birkaç önerim olacak. Ekran kartı Palit modeli seçersek daha ucuz olur. Kalan para ile anakart modelini MSI B460M-A PRO olarak değiştirebiliriz.
Palit GeForce RTX2060 SUPER DUAL 8GB 256Bit GDDR6 Ekran Kartı | Game Garaj

Hocam bu modeli bende biliyorum fakat stok durumlarına göre de dikkat ettim. Aslında ondan önce de Galax'ın RTX 2060S 3 fanlı modelini koyacaktım fakat stok durumundan dolayı koymadım. Ama haklısınız tabii. Fakat arkadaş 100TL daha bütçe arttırırsa zaten B460M-A PRO olarak da değiştirebilir.

Ekran kartı:https://www.hepsiburada.com/msi-gef...r-gaming-x-p-HBV00000M4Q7M?magaza=Hepsiburada

İşlemci:Intel Core I5 10400f Soket 1200 2.9ghz 12mb Önbellek 6 Çekirdek 14nm Işlemci Kutulu Box | Trendyol

Anakart:MSI B460M-A Pro Anakart Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

2x8 RAM:Patriot 8 GB DDR4 3200Mhz Ram(Bellek) - PVS48G320C6 | Trendyol

SSD:Patriot 480 GB Burst PBU480GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları ve Özellikleri

Kasa:ZALMAN N5 MF 4x120mm RGB FANLI MidT ATX GAMING KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

PSU:FSP Hyper K 600w 80+ Güç Kaynağı | Trendyol

10bintl tutuyor ve ekran kartı Gaming X.

Sağlam hava soğutma > dandik sıvı soğutma. 120Mm'lik bir sıvı soğutma pek avantajlı değil. Kalitesiz olması da sızdırma gibi sorunları mümkün kılıyor.

Hocam 120mm soğutucular 300TL civarındaki hava soğutuculara göre daha kötü. Forumda birçok konu mevcut hocam hava soğutucu vs 120mm diye. Bir bakmanızı öneririm.

Normal de stok soğutucu ile satarlar demek istediğim stok soğutucudan daha iyi.

Hocam bu modeli bende biliyorum fakat stok durumlarına göre de dikkat ettim. Aslında ondan önce de Galax'ın RTX 2060S 3 fanlı modelini koyacaktım fakat stok durumundan dolayı koymadım. Ama haklısınız tabii. Fakat arkadaş 100TL daha bütçe arttırırsa zaten B460M-A PRO olarak da değiştirebilir.

Yok hocam özür dilerim benim hatam. Yeni kalkınca stoklarına bakmadım.

Hocam RAM sadece 8 GB mı? Ayrıca Patriot burst eğer bütçe kısıtlı değilse tercih edilmemeli zira @Lux ultisi kullanan kedi hocam Patriot burstlerin hızının çok düştüğünü falan söyledi bende artık bütçe düşük olmadıkça tavsiye etmiyorum.

Ayrıca yine PSU olmamış hocam. Bari FSP Hydro K koysaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı