10000 TL Vatan'dan 2070 Super R5 3600X hazır sistem alınır mı?

Bütçe
10000
Bende 1080p almayı düşünüyorum genelde rekabetçi oyunlar oynadığım için bu performans konusunda bi sıkıntı vermez sanırım olur da farklı tarz oyunlar çok sık oynamicam oynasam bile

hocam ben de valorant için bakıyordum. İzlediğim videolardan ulaştığım sonuç 5600x& 2060 süper ikilisi 3600 & bir 2070 süper ikilisine göre daha iyi sonuç veriyor. Monitör bakarsan Asus 280 hz güzel duruyordu. Araştırırsın yine.

ben de normalde aynı bütçede sistem toplayacaktım. Bugün itopyada güzel indirimler denk geldi. Orta seviye telefon + üst seviye bilgisayar mı diye düşünürken tersin karar verdim.

Her ne alırsan al çok acelen yoksa black friday indirimlerini beklemeni öneririm güzel indirimler oluyor.

hocam ben de valorant için bakıyordum. İzlediğim videolardan ulaştığım sonuç 5600x& 2060 süper ikilisi 3600 & bir 2070 süper ikilisine göre daha iyi sonuç veriyor. Monitör bakarsan Asus 280 hz güzel duruyordu. Araştırırsın yine.

ben de normalde aynı bütçede sistem toplayacaktım. Bugün itopyada güzel indirimler denk geldi. Orta seviye telefon + üst seviye bilgisayar mı diye düşünürken tersin karar verdim.

Her ne alırsan al çok acelen yoksa black friday indirimlerini beklemeni öneririm güzel indirimler oluyor.
Bende bekliyeceğim sanırım ama okuduğum yerlerde işlemciyle ilgili bazı sıkıntılar söylüyolar ısınması gibi intel alsam daha mı mantıkşı diye düşünüyorum

Arkadaşlar "3600x 2070 super" bu sistemi vatan bilgisayardan aldım. Birkaç gün aldığım gibi kullandım oyunlarda en fazla işlemci 80 derece, ekran kartı 70 dereceyi görüyordu. Sonra ön camı çıkardım (tırnakları var ve çıkarması pek zor değil) fanların iç kısmında filtre var isterseniz camı çıkardığınız kısma bir aparat filtre yapabilirsiniz bu sineklik telinden bile olabilir tamamen tercihinize kalmış ben bu şekilde kullanıyorum. Ön camı çıkardıktan sonra cinebench 15-20, prime 95, furmark stres testlerini yaptım ve yük altında işlemci 85 ekran kartı 65i geçmedi. Oyunlarda ise şu an işlemci max. 70 ekran kartı 65 oluyor. Bir alternatif daha; bios'dan core performans boost'u kapattım ve işlemci 65 dereceden yukarı çıkmıyor ve garip şekilde kapattığım halde fps düşüşü olmadı. 3600x tek çekirdek performansı çok iyi olan bir işlemci ve overclock izni veriyor. Bu arada psu 600 W ve yeterli oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı