10000 TL'ye telefon önerisi

Bütçe
10000
2.5 hafta önce zam geleceğinden dolayı elimi hızlı tutup A53 siparişi verdim tam 10k fiyata. Arkadaşımda aynı fiyata 2 tane sipariş verdi. A34 beklediğimden ucuza çıktı ben en az 11k fiyata satılır diye düşünüyordum A34 1000TL fiyat farkına değmezdi bu yüzden A34'ün çıkmasını da beklemedim. Zam iptal oldu, A34 beklediğimden ucuza çıktı. A34 vs A53 bu fiyata bence en alınası telefonlar. A53 elime geçtiğinden beridir hakkını vererek kullanıyorum Exynos işlemcisini geçmişten gelen bir ön yargı ile kötülüyorlar. Pil ve performans konusunda şüpheyle yaklaşıyorlar. Cihazın pil tüketimi gayet iyi. Performans konusunda da bir şikayetim yok. Kamerası da gayet iyi çekimler yapıyor özellikle arka kamerası. Android 13 ile kullanıyorum.

Bana göre şu anlık bir iki eksiği var. Arka kapağı plastik ve oldukça kalitesiz bir plastik elimle tıklattığım zaman için boşmuş hissiyatı veriyor ama bu sorun mu derseniz çok bir sorun değil çünkü çoğu kişi telefonu kılıfla kullanıyor ister arka kısmı cam olsun ister kaliteli bir plastik olsun gerçekten bir önemi yok. Sonuçta F/P bir telefon alıyoruz bunlar kabul edilebilir detaylar.
Kutu içeriğinden adaptör çıkmıyor eski 10W adaptörünüzle şarj etmek isterseniz 0-100 2.5 saatte şarj oluyor. Bu süre çok uzun derseniz benim gibi 25W Samsung şarj adaptörü almak isteyebilirsiniz ben A101'den 300TL'e aldım ve şarj süresini tam 1 saat kadar aşağı çekti.
A34'ün işlemci performansı gördüğüm kadarıyla A53'ten daha iyi. Tasarımı S23'e benziyor ama ön kısmı A53'ün gerisinde çünkü damla çentik var ve ekran kasa oranı A53'ten daha kötü ama nit değeri A53'ten 200 nit daha fazla. Bence A34 daha alınası ama biraz araştırma yapmak gerekiyor ve bu iki modelin karşılaştırma videolarını izlemeniz lazım.

Merhaba, şimdiki kullandığım telefonum Redmi Note 8 Pro arızalandı ve uzun yıllar boyu kullanabileceğim bir telefon arıyorum. Telefonumda batarya ve kullanım kolaylığı/rahatlığı arıyorum. Telefonda pek oyun oynamam en fazla coc oynuyorum. Aklımda A33 ve A53 var ikisi arasında kaldım. Yardımcı olur musunuz?
Dediğim gibi Bu arada Samsung ya da Apple gibi bilindik markalar almanız daha konforlu ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şimdiki kullandığım telefonum Redmi Note 8 Pro arızalandı ve uzun yıllar boyu kullanabileceğim bir telefon arıyorum. Telefonumda batarya ve kullanım kolaylığı/rahatlığı arıyorum. Telefonda pek oyun oynamam en fazla coc oynuyorum. Aklımda A33 ve A53 var ikisi arasında kaldım. Yardımcı olur musunuz?

Ne kadar telefondan anlamayan varsa yazmış. A53'ü bilmiyorum ama A33 güzel bir telefon, tek eksisi Exynos işlemci yüzünden bir tık fazla ısınması.

Ne uzatmışsınız ya bu bütçede alınabilecek en mantıklı telefon A33 ikinci el iPhone X almak fanboyluktan başka bir şey değildir söylediğim cihaz Xden kat ve kat daha güçlü illa iOS isteniyorsa tercih edilebilir ama muhtemelen 2 yıl sonra yazılım desteği kalkacak bir telefon için o paraları vermeye değmez.

Şu dedikleriniz eski NAND çiplerinde oluyordu. Android tarafındaki gelişmeleri kaçıralı çok olmuş sizde.

S7'yi 5.5 yıl kullandım hiçbir zaman teklemedi, hiçbir zaman beni yarı yolda bırakmadı.

Halen de yedek telefon olarak kenarda durmakta kendileri.

Yaklaşık 4-5 yıl Note 5 kullandım en son düşürmekten bataryası şiştiği için S21'e geçtim.

Yaklaşık 4-5 yıl Note 5 kullandım en son düşürmekten bataryası şiştiği için S21'e geçtim.

Ya hocam bu arkadaşlara anlatamıyoruz. Ben Galaxy S, Note 2 de kullanmış biriyim. Evet o cihazlarda sorunlar vardı nand chip'lerden dolayı. Sadece o da değil TW problemli bir arayüzdü.

Sonrasında Samsugn Experience ile aşama kaydetti samsung. One UI ile şu anda android ekosistemindeki en işlevsel ve fonksiyonel UI'a sahip.

O eski chip seçimlerini de gözden geçirdiler, düzelttiler.

İşlemci tarafında ise hala kat etmeleri gereken yol var ama ciddi anlamda Qualcomm a rakipler Exynos ile. Kötü işlemci de değil exynos.

Ama işte bazı arkadaşlar kendi kullandıkları cihazı göklere çıkarıyorlar. Onun dışında bir ekosistemi de aşağılıyorlar. Bunu aşmak lazım.

One Plus 9 pro al. Sonra bana hayır duanı et.

Hocam note 4 ü 2012 de aldım. 4 yıl ben 3 yıl kardeşim kullandı cihaz hala cayır cayır çalışıyordu da ekran falan kırıldı düşme sonucu. Samsung note serisi gerçekten üst düzey cihazlar her konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı