1000TL Bütçe ile Oyuncu Monitörü seçimi

LG ile özellikleri tamamen aynı. AOC monitörde Low Blue Light, Flicker-Free, Freesync mevcut. LG'de ise mavi ışık filtresi yok; ekran bölme, ekran içinde ekran gibi özellikler var. Ben bu özellikleri kullanmayacağım için ve gözlerim hassa olduğu için mavi ışık filtresi beni daha çok çekti.

Ayrıca yine dediğim gibi teknik olarak bakarsak LG monitörün ancak hızlı moda alınırsa gecikme süresi AOC ile aynı oluyor.

Fark edemediğim bir yer var mı tam anlayamadım. @GTX660M

Yalnız bir tür saldırı falan mı oluyor yerel teknoloji forumlarına yoksa geceleri sürekli bakıma mı giriliyor? Zira siz de dahil popüler yerel teknoloji forumlarına gün içerisinde gayet normal erişebiliyorken geceleri sürekli erişimde yavaşlık, erişimde hatalar görüyorum.
LG 23.8 24MP59G-P IPS 1920x1080 DisplayPort HDMI 1ms Siyah Oyuncu Monitör LG | Trendyol

Ben bu ürünü alayım diyorum. Sayın sosyal ahalisi, ne düşünüyorsunuz?

Siz ne dersiniz? Daha ucuza bulabilir miyiz? Amazon ile 100 lira fark var arasında. Ve açıkçası 1 haftadır 102 ekran televizyonu masama koydum sırf işlerimi halletmek için. Gözlerim pert olmuş durumda.
-
Bu arada detaylıca araştırmalarım sonucu Tipik mod ve Hızlı mod olarak 2 farklı çalışma şekli varmış bu LG monitörün. Tipik gecikme süresi 14ms ve hızlı modda 5ms değerini alıyormuş. Bu detayı gördüğümde açıkçası biraz uzaklaştım monitörden.

Epey.com ve DisplaySpecs sitelerinden baktığımda Average response time 14ms olarak gördüm.
Comparison between: 23.8" AOC 24V2Q, 23.8" LG 24MP59G

Onun yerine AOC 24V2Q Monitör almayı düşünüyorum. Aşağı yukarı 60-70 lira fiyat farkı var ve tasarım olarak biraz daha önde. En en kötü ihtimalle ince çerçeve olduğu için ışık sızması olur. Onu da garantiye yollar yaptırırım.

IPS ve VA Panel monitörlerde hep benzer durum mevcut. Hızlı moda almak gerekiyor ve o mod açıldığında monitorün bazı özellikleri kullanılmaz oluyor.
TN Panel görüntü kalitesi olarak daha kötü olabilir evet ama en azından tepkime süresini düşürmek için bu tarz hilelere gerek kalmıyor. Color banding sorunu olmayan bir tn Panel monitor bakabilirsiniz.

IPS ve VA Panel monitörlerde hep benzer durum mevcut. Hızlı moda almak gerekiyor ve o mod açıldığında monitorün bazı özellikleri kullanılmaz oluyor.
TN Panel görüntü kalitesi olarak daha kötü olabilir evet ama en azından tepkime süresini düşürmek için bu tarz hilelere gerek kalmıyor. Color banding sorunu olmayan bir tn Panel monitor bakabilirsiniz.
Hocam hızlı modla uğraşmak istemedim, başlangıç seviye IPS yerine biraz yukarı çıktım, average response 5ms olacak bir monitör baktım. AOC 24V2Q modelini aldım n11.com'dan 925 liraya.

@crazy_vefa O modelde birçok kişi ışık sızmasından şikayetçi olmuş. Ürünü dikkatle inceleyin.
Hocam o tarz frameless ekranların hepsinde bu problem var. Yani problem değil ama doğasında mı var desek öyle yani. Ama satın alımdan önce araştırma yaptım. Cihaz geldiğinde detaylıca inceleyip kullanacağım.
Teşekkür ederim alakanız için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı