Üst seviye oyuncu monitörü seçimi

Bulut86

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar, bir süredir Technopat'ı takip ediyordum, bugün de cevabını bulamadığım bazı sorularla foruma üye oldum.
Su an GS72 laptop kullanıcısıyım ama istediğim verimde sadece oyun oynamak icin yeni bir bilgisayar toplamaya karar verdim, bütün parçalar yapacaklarım kafamda oluştu ama monitöre bir türlü karar veremiyorum.

Çok çeşitli oyun oynuyorum ama yoğunlastıgım oyun tipi monitör icin FPS, özellikle de BF4.
Özellikle oval ekranlar çok hoşuma gidiyor ama performansı ön planda tutuyorum.
  • 1- ROG pg258q 24,5" 240 Hz Natif, G to G: 1 MS 1080 GSYNC
  • 2- ROG p279q 27" 165 Hz OC, G to G: 4 MS 2K GSYNC
  • 3- LG 34UC79G-B 34" oval 144 Hz G to G: 5 MS FreeSYNC
Toplayacağım sistem AMD'nin en üst sınıf işlemcisi ve AMD ya da Nvidia'nın en üst sınıf ekran kartı olacak, ekranın Free yada GSYNC olusuna göre ekran kartının markasını belirleyeceğim.
Şimdi aklıma takılan asıl konu, online olarak BF4 veya benzeri bir oyunda aynı anda karşılaşmalarda secicegim ekranın Input Lag değerinin ne kadar faydasını görürüm? Birçok karşılaşmalarda üstünlük bendeyken dusman namlunun ucunda, ben önce ateş ederken gene ben öldüğüm oluyor, hemen öldürenin ve benim pingime bakıyorum Benin pingim daha dusuk, bu durum Input Lagla mı alakalı?

LG'nin oval monitörü hem daha uygun fiyata hem hoşuma giden tip ama önceligim online FPS oynarken ki bana katacağı verim. Sizce hangisini seçmeliyim? Ya da farklı bir ürün tavsiyeniz var mı? Bulunduğum ülkede her model bulunmuyor, ne özelliğe öncelik vermeliyim alternatif için? Biraz uzun oldu kusuruma bakmayın, şimdiden teşekkürler.

Bence Vega serisini bekleyip 3. Seçeneği alabilirsiniz.

Bende beklemeyi dusunuyorum, ramazandan sonra alirim.... Bu yil oldukca hareketli yeni modeller acisindan....

@Bulut86 bence 2 veya 3 olabilir. Ama Eğer Nvidia en üst seviye kart alıcam diyorsan 4K'ya geçiş yapabilirsin. 4K düşünürsen aşağıdaki model olabilir. Maliyeti biraz fazla ama uzun yıllar memnun kalabilirsin bence tabi 4K düşünüyorsan.
Asus ROG Swift PG27AQ 27" 4ms (HDMI+Display) 4K UHD IPS Fiyatı

Ben de en cok ikisi arasinda kaldim... 4K dusunmuyorum, 60hz i gemiyorlar, en az 144 hz istiyorum..

Kafama en cok input leg zamanlamasi takiliyor, asus da 5 lg de 10ms.... input leg 5ms fark multiplay fps oyunlarda fark ettirir mi...?

Ramazan sonrası iyi olur. Vega+2K 144HZ 1Ms Free-Sync bir monitör iyi olabilir.

Evet, birde curved olsa tadından yenmez.... Ramazan sonuna kadar yeni birşey çıkmazsa muhtemelen lg ye yonelicem....

Fikirleriniz icin cok teşekkürler....

Herkese terrarium selamlar....
Ben lg monitor aldim, amd vega cikmadigi icin simdilik kasa toplamadim, laptop a baglayip kullaniyorum...

Ufak bir sorun cikti, yardima ihtiyacim var....
Monitor 144hz ama bilgisayar 75 ustunu seceneklerde gostermiyor...
Windows ayarlarindan olmadi, intel hd graphics control panelinden olmadi, hatta monitor oc programi kurup denedim gene olmadi....? Nedendir acaba?

Laptop msi gs72 geforce 970m grafic kartli... hdmi kablosuyla bagladim....

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı