1000TL' ye kadar Ekran kartı önerisi

alptekin1caner

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Uzmanı
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımın ekran kartını revizyon etmek istiyorum. Günümüzdeki oyunları az çok artık açabilsin diye... Şuan ki ekran kartım ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5 - Overview. 1000TL bütçem var en fazla GTAV 5' i 1080p Medium oynayabilecek bir kart olsa yeterli diye düşünüyorum. AMD tarafında hiç tecrübem olmadı. Nvidia taraftarıyım genellikle... Güç tüketimi aşırı olmadan, faturama ayda 1-2 TL ekstra yansıyacak ve performans daha fazla verecekse AMD düşünebilirim. Nvidia driver update olarak daha iyi gibi geliyor ama. 3-8 fps arasında bir farktan fazla olmazsa Nvidia düşünüyorum... ASUS, MSI ve EVGA markalarından yanayım bu arada...

Sistem bileşenlerim: Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3 - Intel Core i7-2600K 3.40Ghz (Turboboost 3.80Ghz) - Corsair Vengeance 2x4Gb 1600Mhz - OCZ Reaper HPC 2x2Gb 1866Mhz - Corsair ForceGT 60Gb - WesternDigital Caviar Black 500Gb - Corsair HX850 80+Gold - Corsair Graphite 600T White Edition

CS:GO, H1Z1, League of Legends ve ETS2MP oyunları genellikle oynuyorum şuan ki kart bunlara yetiyor. Ben GTA V için bir tık arttırmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum....

Not: Bütçemi zorlayayıp GTX970 alsam daha iyi olur mu?

İyi günler dilerim!

Son düzenleme:
Gtx 970 alabilirsen iyi olur. Eğer alamazsan r9 380 veya gtx 960'ın 4gb modellerini almanı oneririm.

GTX960 düşünürüm R9 380 yerine sanırım performans olarak eşitler ise. GTX 970 alabilirim diye de düşünüyorum fakat ASUS, EVGA arasında gidip geliyorum...

Şu an GTX 960 4GB alabilirsin yada R9 380..

GTX960 almayı da düşünüyorum fakat ileride sistemi tamamen revizyon etmek istersem ekran kartını da değişmem gerekir diye de düşündüm... Revizyon edince Skylake platformuna geçeceğim gibi fakat 1 seneyi bulabilir bu...

Arkadaşlar GTX 970 için bütçemi hazırladım. Marka olarak hangisini seçmeliyim diye düşünüyorum şuan. Vatan Bilgisayar' dan alacağım ürünü birde işlemci için soğutucu alacağım en azından biraz overclock' luk durum olursa diye... ASUS Strix, EVGA ya da MSI düşünüyorum kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı