Türk Telekom indirme hızı 0.2 Mbps

05eraykrc

Hectopat
Bilgisayarımda indirme hızı ve bağlantı kopma sorunu var. Bundan 2 ay önce başladı bu sorun, Online bir oyun oynarken internet tamamen gidiyor, oyundan atıyor, 144p video bile açmıyor. Ancak telefonumda bu sorun yok, bilgisayarımda internet gittiği anda telefonumdan Speedtest yapıyorum ve 8 Mbps bir sonuç alıyorum. Sorunun Windows 10'da olabileceğini düşünerek Linux Mint geçtim ancak durum hala aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

IMG_20210822_212904.jpg

Hocam bir aralar bendede oluyordu linux kullanicisiyim dedim herhalde linux bozuldu windows'da denedim gene aynıydı 1 hafta falan böyle yaşanıyordu telefonda sorun yoktu ama kendiliğinden duzeldiydi değişik bir durum (yaklaşık 3 ay önce yaşanmıştı 1 hafta sürdü artık sorun yok). Eğer sorunu öğrenirseniz buradan yazarsanız sevinirim.

Eğer kablosuz bağlantı kullanıyorsanız internet alıcınızda problem olabilir.
Kablolu kullanıyorum, hatta kablomda sıkıntı olduğunu düşünerek yeni kablo aldım. Ancak sorun kabloda değişmiş.
Wi-Fi kartında bir sorun olabilir arkadaşım, veya en basitinden Wi-Fi kartı güncellemelerini yapmadıysan yapmalısın
Wifi kartım güncel, zaten kablolu kullandığım için alakası olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı