10100F ve RX570 için Aerocool 500W VX PLUS PSU yeterli mi?

Hocam her markada tek tük sorun yaşayan illa oluyor. Sorunsuz Rampage PSU kullanan bile var yani.

80 Plus sertifikasına ait ürünlerin sisteme zarar vermeme garantisi var mı?
10 senelik sorunsuz Frisby PSU ile çalışan sistemler vardı :)

Diyorum ya belki sorunsuz bir şekilde kullanacak belki de ciddi zararlar görecek.

Güç kaynaklarında bizim milletin yaptığı bir hata var. Sertifikası varsa o güç kaynağını iyi ilan ediyorlar. Güç kaynaklarındaki sertifika verimlilik sertifikasıdır arkadaşlar. Yük altında belirtilen gücün yüzde kaçını ne kadar süre verebildikleriyle ölçülüyor.

Devre korumaları ise güç kaynağını güvenli kılan şeydir. Bir güç kaynağında titanyum sertifika olsun, aşırı akım koruması yoksa ilk aşırı akım geldiğinde sistemi elinize alırsınız. Önce korumalara bakacaksınız güç kaynağı alırken ovp, opp, otp, SCP gibi korumalar önemli burada.

Corsair Carbide Spec Delta kasanın içerisinde dahili gelen PSU kronik sorunluydu eskiden, bir arkadaşın Cooler Master PSU'su patlamıştı (Cooler Master bütün sistem masrafını karşıladı)

Marka önemli bir etken ama model de çoğu şeyi belirliyor, mesela güzel diyebileceğim Aerocool PSU'da var.

Size kimse sorun yaşamayacağınızı garanti edemez maalesef.
Başlıktaki PSU ile ciddi sorun yaşamazsam bu fiyata göre iyiyse alıp kullanmayı düşünüyorum.
Diyorum ya belki sorunsuz bir şekilde kullanacak belki de ciddi zararlar görecek.

Güç kaynaklarında bizim milletin yaptığı bir hata var. Sertifikası varsa o güç kaynağını iyi ilan ediyorlar. Güç kaynaklarındaki sertifika verimlilik sertifikasıdır arkadaşlar. Yük altında belirtilen gücün yüzde kaçını ne kadar süre verebildikleriyle ölçülüyor.

Devre korumaları ise güç kaynağını güvenli kılan şeydir. Bir güç kaynağında titanyum sertifika olsun, aşırı akım koruması yoksa ilk aşırı akım geldiğinde sistemi elinize alırsınız. Önce korumalara bakacaksınız güç kaynağı alırken ovp, opp, otp, SCP gibi korumalar önemli burada.
Bu PSU'da dediğiniz korumalar yok mu?

Geri
Yukarı