10400F yerine R5 3600 almak mantıklı mı?

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 52
  • Görüntüleme 3B
Haklsınız ama yayın yapmayı vs. düşünüyorum.

10400F + RTX 2060 yapıştır o zaman.

Ben ne dedim? Oyun bakımında daha performanslı dedim. Render konusunda 10400F, 3600'ün yanına yaklaşamaz. Oyun konusunda da ensesinde. Bu kadar az FPS farkı için bütçe de varsa i5 10400F almak mantıksız.

Arada 300-400TL fark var.
Ayrica coklu çekirdek performansından yararlanmak için kule tipi sogutucu gerekiyor. Ekstra 300-400TL'de o tutuyor.
Stok sogutucuyla render almayi düşünmüyorsunuzdur umarım.

Haklsınız ama yayın yapmayı vs. düşünüyorum.
Yayın yapacaksan i5 10400F'yi alternatifler arasına bile koyma. Yayın konusunda R5 3600 orta segmentte en iyi işlemcilerin başını çeker: Render, yayın ve oyun üçlüsünde R5 3600 ezer geçer.

Fanboyluk yapma.
Sorularıma cevap ver.
Emriniz olur hünkarım, hemen cevaplıyorum.
Ben render alıyorum, net değer söylüyorum stok soğutucu ile 83 derece üstünü görmedim?
O zaman sen fanboyluk yapma da söyle, yayın konusunda R5 3600 mü performanslı i5 10400F mi?

Ben render alıyorum, net değer söylüyorum stok soğutucu ile 83 derece üstünü görmedim?
O zaman sen fanboyluk yapma da söyle, yayın konusunda R5 3600 mü performanslı i5 10400F mi?
Bence kendinde R5 3600 olduğu için bu kadar seviyorsun bu işlemciyi :D

Ben render alıyorum, net değer söylüyorum 83 derece üstünü görmedim?

Ben zaten 3600'ün coklu çekirdek performansının daha iyi olduğunu biliyorum.
O işlemci 1500TL'ye kadar F/P bir üründü.
Su an 1800TL üzeri.
Şansına kaliteli bir silikonla gelmezse ekstra bir soğutucuya muhtaç kalıyorsunuz.

Bence kendinizde R5 3600 olduğu için bu kadar seviyorsunuz bu işlemciyi :D
Ben zaten 3600'ün coklu çekirdek performansının daha iyi olduğunu biliyorum.
O işlemci 1500TL'ye kadar F/P bir üründü.
Su an 1800TL üzeri.
Şansına kaliteli bir silikonla gelmezse ekstra bir soğutucuya muhtaç kalıyorsunuz.
Ben Intel de kullandım öncesinde. Gayet severim ve fanboyluk yapmayacak kadar bilinçli bir kullanıcıyım.
Bütçe var, imkan var o zaman neden ucuza kaçmaya çalışıyoruz? Yayın yapacağım diyor, yayında oyun oynayacağım diyor. R5 3600 derim geçerim.

Bütçe var, imkan var o zaman neden ucuza kaçmaya çalışıyoruz? Yayın yapacağım diyor, yayında oyun oynayacağım diyor. R5 3600 derim geçerim.

Ama bütçe 8000 TL, siz tartışırken yan sekmede topladım, 2060 Super ile beraber 8090 TL gibi bir fiyata geliyor, Black Friday indiriminde uygun fiyata yakalarsam 3600 alacağım.
Bu arada yardım istemek için sizi başka bir konuya etiketleyebilir miyim?

Geri
Yukarı