1050 Ti 4 GB i7 7700 sistem Valorant ve CS:GO'da düşük performans vermesi ekran kartından mıdır?

İşletim sistemi
Windows 10

Memos45

Attopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Crucial 256 gb SSD
Ekran kartı
MSI 1050 Ti 4GB tek fanlı
Anakart
MSI H110M Pro-vd Intel H110
İşlemci
Intel Core i7-7700 Dört Çekirdek 3.60 GHz İşlemci
CS:GO-Valorant tarzı FPS oyunlarında en düşük grafiklerde dahi verim alamıyorum, 165 Hz monitörü karşılamıyor. Yapmam gereken ekran kartı değişimi midir sizce? Eğer ekran kartıysa F/P olarak hangi model önerirsiniz? Bütçe maksimum 5K.

i7 7700 yanlış bilmiyorsam R5 3600 seviyesinde bir işlemci. 7700 kardeşimde var bende 3600 var idi oradan biliyorum. Bana kalırsa komple sistem değişmenin zamanı geldi 7700 sahipleri için. Zamanında Intel'in attığı bir kazık size. O anakartlarla en yüksek işlemci 7700. Benim sistemi 5600 ile gündelledim kendine geldi sizinki değişim istiyor.

Sonuç olarak, ekran kartı değişmek belki ufak etki edebilir ama anakart işlemci değiştirmenizin vakti gelmiş gibi duruyor.

Son bir ekleme: 3600 ile Valorant'ta 150 FPS altına düşüyordu en son. Yani sizin sistemden aldığınız FPS normal geldi.

CS:GO-Valorant tarzı FPS oyunlarında en düşük grafiklerde dahi verim alamıyorum, 165 Hz monitörü karşılamıyor. Yapmam gereken ekran kartı değişimi midir sizce? Eğer ekran kartıysa F/P olarak hangi model önerirsiniz? Bütçe maksimum 5k.

Ekran kartın yetersiz geliyor bende de i5 3470 8 GB RAM 1050 Ti ile sabit 60FPS ekran kartı yukseltirseniz FPS artar.

i7 7700 yanlış bilmiyorsam R5 3600 seviyesinde bir işlemci. 7700 kardeşimde var bende 3600 var idi oradan biliyorum. Bana kalırsa komple sistem değişmenin zamanı geldi 7700 sahipleri için. Zamanında Intel'in attığı bir kazık size. O anakartlarla en yüksek işlemci 7700. benim sistemi 5600 ile gündelledim kendine geldi sizinki değişim istiyor.

Sonuç olarak, ekran kartı değişmek belki ufak etki edebilir ama anakart işlemci değiştirmenizin vakti gelmiş gibi duruyor.

İşlemci CS için yeterli.

i7 7700 yanlış bilmiyorsam R5 3600 seviyesinde bir işlemci. 7700 kardeşimde var bende 3600 var idi oradan biliyorum. Bana kalırsa komple sistem değişmenin zamanı geldi 7700 sahipleri için. Zamanında Intel'in attığı bir kazık size. O anakartlarla en yüksek işlemci 7700. benim sistemi 5600 ile gündelledim kendine geldi sizinki değişim istiyor.

5K bütçem var demiş tüm sistemi satsa Max 12K falan eder toplam 17k 2. elden bir şeyler alsa sağlamlığının garantisi pek yok şu anda en uygun yöntem ekran kartı almak.

5K bütçem var demiş tüm sistemi satsa Max 12K falan eder toplam 17k 2. elden bir şeyler alsa sağlamlığının garantisi pek yok şu anda en uygun yöntem ekran kartı almak.

Ekran kartı yükseltmek derdine çare olmayacak.

@Kaan Diktaş Ne istediğine bağlı olarak bence işlemci yetersiz. Valorant için konuşuyorum 144 sabit alamayacak. CS2 optimizasyon sorunlarını çözemediyse bu sistem ağlar CS2'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı