1050 Ti GPU direkt takınca çalışmalı mı?

Kqtally

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşımdan R3 2200G APU sistem aldım şu anda sorunsuz çalışıyor, elimde bulunan 1050 Ti ekran kartını takacağım fakat ilk denememde direkt ekran kartını takmayı denedim fakat bilgisayarıma güç gelmedi. Sanırım tam oturtamadım veya güç kablosu takmam gerekiyor.

Ekran kartımı düz taksam çalışması gerekir mi? Önceki sistemimde tak/çıkar yapıyordum sağda solda bir kablo yoktu takmamı gerektiren.

Eğer güç kablosu takmam gerekiyorsa ekran kartı için nasıl yapabilirim? Hangi kabloya ihtiyacım var?

Anakartım, GIGABYTE B450M S2H

Ekran kartına takacaksınız ve bu kablo PSU'dan gelen bir kablo.

Nereye takacağım? Kasamda bu kablo mevcut mudur?
PSU'dan gelir. Genelde 2 kablodur.

41v1R2+-W7L._AC_SX425_.jpg

PSU'nuz nedir? Ve ekran kartınızın tam modeli nedir?
Markasını tam bilmiyorum ne yazık ki, üzerinde de yazmıyor düz siyah... Fakat 1050 TI OC 4GB GDDR5 128 Bit, PSU ise bilmiyorum gamepower olması lazım, kasa gamepower çünkü. (500W Psu)

Ekran kartına takacaksınız ve bu kablo PSU'dan gelen bir kablo.
Ekran kartına sağından solundan ekstra bir giriş yok gibi duruyor, gördüğüm kadarıyla slotun hemen yanında PCIE girişi var.
Bazı 1050 Ti modellerinde güç girişi yok.
Benimki tek fan, yukarıda da bahsettiğim gibi markasını tam bilmesemde galax diye tahmin ediyorum.

Ekran kartının üst kısmında olması gerekiyor. Eğer böyle bir giriş yoksa herhangi bir kablo takmanıza gerek yok demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı