1050 Ti i5-7500 sistemi yükseltme tavsiyesi

1000-1200 TL civarı.

Bugün para vererek satın almayı düşünmesemde 1050 Ti güçlü bir ekran kartıdır. Anakartı değiştirirsen yeni anakart özellikleri zaten elde ediyorsun. PC4.o Express destekli sistem falan falan. Bu işin altından kalkman biraz nakit gerektirir. Benim sana tavsiyem HDD kullanıyorsun. Şöyle 500 veya 250 GB M.2 NVMe SSD veya normal bir SSD takıp Windows'u bu sisteme kurman. Benim gönlümden her zaman 1TB NVMe 2 geçer kendime aldım zaten. Şu anakart işlemci RAM biraz coşsun. Açılışlarda oyunlarda biraz hız görsün şu işlemci anakart RAM.

Bugün para vererek satın almayı düşünmesemde 1050 Ti güçlü bir ekran kartıdır. Anakartı değiştirirsen yeni anakart özellikleri zaten elde ediyorsun. PC4.o Express destekli sistem falan falan. Bu işin altından kalkman biraz nakit gerektirir. Benim sana tavsiyem HDD kullanıyorsun. Şöyle 500 veya 250 GB M.2 NVMe SSD veya normal bir SSD takıp Windows'u bu sisteme kurman. Benim gönlümden her zaman 1TB NVMe 2 geçer kendime aldım zaten. Şu anakart işlemci RAM biraz coşsun. Açılışlarda oyunlarda biraz hız görsün şu işlemci anakart RAM.

Hocam Windows SSD'ye kurulu zaten.
3400/1300 M.2 SSD var.

Hocam Windows SSD'ye kurulu zaten.
3400/1300 M.2 SSD var.

O zaman benim sana verecek başka bir perfornmans artış tavsiyem yok. Bu kasaya başka masraf yapma bence. RAM'lerin bile yüksek. 24 GB. Bu iyi bir şey tabii. Bence o kasaya dokunma. İyi akşamlar iyi forumların olsun.

@Mehmet Aliiii PSU modeliniz ne, iyi bir model değilse onu değiştirebilirsiniz. 1100 TL'ye depolama için 1 TB SATA SSD düşünebilirsiniz, zira artık yeni oyunlar SSD'ye kurulmalı.

Hocam bir oyun ssdiye kurulunca ne gibi farklar oluyor HDD'ye göre. Ben SSD'nin HDD'nin içindekileri de hızlandırdığını düşünüyordum.
PSU modelimi bilmiyorum hocam nasıl öğrenebilirim acaba.

Hocam bir oyun SSD'ye kurulunca ne gibi farklar oluyor HDD'ye göre? Ben SSD'nin HDD'nin içindekileri de hızlandırdığını düşünüyordum.
PSU modelimi bilmiyorum hocam nasıl öğrenebilirim acaba?
SSD'ye kurulan oyunlar daha hızlı açılır, hatta bazı oyunlarda HDD kaynaklı drop girebiliyor. Sadece SSD'ye kurulan programlar hızlı çalışır, HDD'ye bir etkisi olmaz. Kasanın kapağını açıp öğrenebilirsiniz PSU modelini.

SSD'ye kurulan oyunlar daha hızlı açılır, hatta bazı oyunlarda HDD kaynaklı drop girebiliyor. Sadece SSD'ye kurulan programlar hızlı çalışır, HDD'ye bir etkisi olmaz. Kasanın kapağını açıp öğrenebilirsiniz PSU modelini.

Anladım hocam sağ olun.
Hocam peki oyunlar için SATA SSD yerine M.2 SSD alırsam daha iyi bir performans elde eder miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı