1050 Ti sistem yavaşladı ve oyunlarda kasıyor

DönerMustafa18

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, sistemimde uzun zamandır bir yavaşlama ve performans kaybı var.
Kasmayan donmayan oyunlarda kasma yaşıyorum. Bilgisayara format attım geçmedi, işlemcinin termal macununu temizleyip kasanın tozlarını aldım yine geçmedi. Herhangi bir sıcaklık problemim de yok. Oynadığım oyunlar ise League of Legends, Don't Starve gibi düşük boyutlu oyunlar.

• GTX 1050 Ti 4 GB ASUS Cerberus.
  • 8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
  • MSI B450M-A Pro Max.
  • Ryzen 3 1200.
  • Kingston A400 120GB SSD.

SSD sağlığında hiçbir problem yok, sağlığını kontrol ettim gayet iyi durumda.

SSD link: Kingston A400 120GB 500/320 MB/s M.2 SSD Disk- SA400M8/120G Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sistemimde uzun zamandır bir yavaşlama ve performans kaybı var.
Kasmayan donmayan oyunlarda kasma yaşıyorum. Bilgisayara format attım geçmedi, işlemcinin termal macununu temizleyip kasanın tozlarını aldım yine geçmedi. Herhangi bir sıcaklık problemim de yok. Oynadığım oyunlar ise League of Legends, Don't Starve gibi düşük boyutlu oyunlar.

• GTX 1050 Ti 4 GB ASUS Cerberus.
  • 8 GB 3200MHz DDR4 RAM.
  • MSI B450M-A Pro Max.
  • Ryzen 3 1200.
  • Kingston A400 120GB SSD.

SSD sağlığında hiçbir problem yok, sağlığını kontrol ettim gayet iyi durumda.

SSD link: Kingston A400 120GB 500/320 MB/s M.2 SSD Disk- SA400M8/120G Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Bir süreden sonra işlemcilerin veya ekran kartlarının performans kaybı yaşanacağı biliniyor bu bir gerçek GTX 1050 Ti da tarihe karışıyor 2,3 yıla ismi kalmaz ortada belki daha da az normal olabilir ama çok kasıyorsa başka bir sıkıntıda olabilir tam bir bilgim yok.

Bir süreden sonra işlemcilerin veya ekran kartlarının performans kaybı yaşanacağı biliniyor bu bir gerçek GTX 1050 Ti da tarihe karışıyor 2,3 yıla ismi kalmaz ortada belki daha da az normal olabilir ama çok kasıyorsa başka bir sıkıntıda olabilir tam bir bilgim yok.
Şaka amaçlı yazdığını düşünüyorum :) Kartı alalı 1 yıl olmadı. Kaldı ki yazdığım oyunlar kartı yormayacak oyunlar.

Hocam nasıl olur bu kartı alırsınız? Ben saçmalık ettim aldım 2016 ya da 2017 yılında almıştım galiba. Belki 2018 de olabilir. Kartı aldığım zamanlar güncel oyunları orta 1080P Hd çalıştırıyordu ama artık güncel oyunları 1280x720 en düşük ayarlarda bile zar zor çalıştırıyor. 15-30 fps arası gidip geliyorum...

Hocam nasıl olur bu kartı alırsınız? Ben saçmalık ettim aldım 2016 ya da 2017 yılında almıştım galiba. Belki 2018 de olabilir. Kartı aldığım zamanlar güncel oyunları orta 1080p HD çalıştırıyordu ama artık güncel oyunları 1280x720 en düşük ayarlarda bile zar zor çalıştırıyor. 15-30 FPS arası gidip geliyorum...

Artık en düşük 1650 kart alınmalı veya 1660 oyunları rahat oynamak için.

Uzun süredir FPS düşmesi diyorsunuz ve kartı alalı 1 yıl olmadı diyorsunuz kendi içinizde çıkmaza girmişsiniz yardımcı olamayacağım.

2-3 hafta değil 3-4 aydır böyle. 3-4 ay kısa bir süre değil. Yaptığınız yorum yine trol. LoL ve Don't Starve grafik istemeyen oyunlar. Sorunun GPU'dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Sıcaklık değerleri normal.

2-3 hafta değil 3-4 aydır böyle. 3-4 ay kısa bir süre değil. Yaptığınız yorum yine trol. LoL ve Don't Starve grafik istemeyen oyunlar. Sorunun GPU'dan kaynaklandığını düşünmüyorum. Sıcaklık değerleri normal.

Trol falan yaptığım yok benim kartı alalı 1 yıl olmadıysa ve 3,4 aydır böyle ise GPU da sıkıntı vardır.

Hocam nasıl olur bu kartı alırsınız? Ben saçmalık ettim aldım 2016 ya da 2017 yılında almıştım galiba. Belki 2018 de olabilir. Kartı aldığım zamanlar güncel oyunları orta 1080P Hd çalıştırıyordu ama artık güncel oyunları 1280x720 en düşük ayarlarda bile zar zor çalıştırıyor. 15-30 fps arası gidip geliyorum...
Kart eski, 2. bilgisayarım için aldım. Ana bilgisayarda RX570 var. Kartı alırken oyunları ultrada oynamak için değil, düşük grafik isteyen oyunlar ve LOL oynamak için aldım. Anlamadığım şu, bu oyunlarda nasıl oluyor da kasma yaşıyorum çözemedim. Sonuçta grafik isteyen oyunlar değil. Sizce SSD kaynaklı bir sorun olabilir mi?
Trol falan yaptığım yok benim kartı alalı 1 yıl olmadıysa ve 3,4 aydır böyle ise GPU da sıkıntı vardır.
GPU'da tam olarak nasıl bir sıkıntı olabilir, nereden anlayabilirim? Var mıdır bir tavsiyeniz?

Kart eski, 2. bilgisayarım için aldım. Ana bilgisayarda RX570 var. Kartı alırken oyunları Ultra'da oynamak için değil, düşük grafik isteyen oyunlar ve LoL oynamak için aldım. Anlamadığım şu, bu oyunlarda nasıl oluyor da kasma yaşıyorum çözemedim. Sonuçta grafik isteyen oyunlar değil. Sizce SSD kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Tamam grafik istemesi gerekmiyor ki ekran kartında sorun çıkınca kasmaya başlar görüntüyü o veriyor çünkü işlemcinizde dahili grafik kartı olsa bile yetmez görüntüyü o veriyor onda sıkıntı çıkarsa kasıyor bu kadar basitt.

Geri
Yukarı