1050 Ti'a Ryzen 7 5700X alınır mı?

638878

Femtopat
Şu anki ekran kartım 1050 Ti fakat işlemcim çok kötü. Ryzen 7 5700X ya da i5 13400F önermişti bir arkadaş, bunlardan birini alsam herhangi bir sorun yaratır mı ya da ekran kartıma fazla mı kalır bunu sormak istedim fazla kalırsa da daha iyi bir işlemci önerir misiniz? Bütçem 6500TL civarı (artı olarak 6500TL'ye anakart parası da dahil).

Şu anki ekran kartım 1050 Ti fakat işlemcim çok kötü. Ryzen 7 5700X ya da i5 13400F önermişti bir arkadaş, bunlardan birini alsam herhangi bir sorun yaratır mı ya da ekran kartıma fazla mı kalır bunu sormak istedim fazla kalırsa da daha iyi bir işlemci önerir misiniz? Bütçem 6500TL civarı (artı olarak 6500TL'ye anakart parası da dahil).
Fazla gelmez. Ekran kartı yüksek olup işlemci düşük olursa sorun yaşarsın. Fakat işlemciyi istediğin gibi geliştirebilirsin.

Dostum R5 2600 al o ekran kartına üstü gereksiz boşuna alınmış olur zaten tam verim alamazsın.

Hocam anakartınız nedir? Ayrıca o işlemci o ekran kartıyla çalışırken bayağı yatar. O kadar üst seviye bir işlemci alacağınıza biraz daha düşük bir işlemci alıp ekran kartına da yükseltme yapın ki işlemciniz yatmasın.

Peki Ryzen mi almalıyım yoksa Intel mi?

Hocam genel olarak bir şey söylenemez. İkisi de kaliteli markalar her ürün her zaman uygun fiyatta olmuyor.

Ekran kartını tam verimle kullanabilecek? İster 2600 tak, ister 7600.
Hocam biri %100 çalışırken diğeri %5 çalışırsa çok anlamsız olur. Ekran kartını da yükseltmek daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı