10600K vs 9700K

WhoWalksAlone

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar!

Biraz önce Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde gezerken 10. nesil 10600K işlemcinin satışta olduğu gözüme çarptı. Biraz Intel'in sitesindeki karşılaştırma aracıyla biraz da Google'da yapmış olduğum arama sonuçlarına bakarak 9700K mı yoksa 10600K mı daha mantıklı karar vermeye çalıştım. Yakın zamanda uzun süre beni götürecek genelde oyun ancak sonrasında iş için de yoğun kullanılabilecek bir makina toplamayı düşünüyorum. Bu sebeple işlemci seçiminde çok arada derede kalıyorum açıkçası. AMD al şeklinde öneride bulunacak arkadaşlardan ricam lütfen bu öneride bulunmayın çünkü AMD almayı düşünmüyorum. Intel parasını hakeden bir fark atmıyor vs. vs. gibi şeylerin hepsini biliyorum zaten arkadaşlar. Bu sebeple sizden ricam konu başlığına uygun bir şekilde 10600K mı daha mantıklı yoksa 9700K mı sorusuna yanıtınız ve sebeplerini benimle paylaşmanız. Ek olarak belirtmek isterim ki aradaki fiyat farkı çok mühim değil.

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

İşlemcinizin kuvvetli olması gerekiyor durmadan yük altında çalışacaksa, bütçe sıkıntınız yoksa alın 10600K ve yanında ayriyetten iyi bir soğutucu gayet güzel götürecektir. Fakat İ5 10600K ve i7 9700K arasında büyük bir fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar!

Biraz önce Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde gezerken 10. nesil 10600K işlemcinin satışta olduğu gözüme çarptı. Biraz Intel'in sitesindeki karşılaştırma aracıyla biraz da Google'da yapmış olduğum arama sonuçlarına bakarak 9700K mı yoksa 10600K mı daha mantıklı karar vermeye çalıştım. Yakın zamanda uzun süre beni götürecek genelde oyun ancak sonrasında iş için de yoğun kullanılabilecek bir makine toplamayı düşünüyorum. Bu sebeple işlemci seçiminde çok arada derede kalıyorum açıkçası. AMD al şeklinde öneride bulunacak arkadaşlardan ricam lütfen bu öneride bulunmayın çünkü AMD almayı düşünmüyorum. Intel parasını hakeden bir fark atmıyor vs. vs. Gibi şeylerin hepsini biliyorum zaten arkadaşlar. Bu sebeple sizden ricam konu başlığına uygun bir şekilde 10600K mı daha mantıklı yoksa 9700K mı sorusuna yanıtınız ve sebeplerini benimle paylaşmanız. Ek olarak belirtmek isterim ki aradaki fiyat farkı çok mühim değil.

Yanıtlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Aradaki fiyat farkı önemli değilse 10600K´yı alın.

9700K'da Hyper-Threading desteği bulunmadığı için, stok kullanımda; 10600K'nın ilerleyen zamanlarda CPU Bound tabanlı 3D hızlandırıcı uygulama ve oyunlarda daha güçlü ekran kartlarını biraz daha düşük kullanım seviyelerinde uzun süre besleyebilir, OC'la da 9700K'nın önü zaten açık bir konumda şu an, ancak yine de uzun vadede tercih edilecek mantıklı bir işlemci değil 9700K. 2500 TL bandının aşağısında ülkemize gelirse; 10600KF tercih edin derim, hatta soğutucu masrafı da yapmak istemiyorsanız düz 10600 modelini tercih edebilirsiniz.

İşlemcinizin kuvvetli olması gerekiyor durmadan yük altında çalışacaksa, bütçe sıkıntınız yoksa alın 10600K ve yanında ayriyetten iyi bir soğutucu gayet güzel götürecektir. Fakat İ5 10600K ve i7 9700K arasında büyük bir fark yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız çok az fark var ve atmış olduğunuz videoyu ben de izlemiştim. Fark çok az. Ayrıca 9700K ve güzel bir anakart seçimi yaptığımızda çıkan fiyat ile 10600K ve güzel bir anakart seçimi yaptığımızda çıkan fiyatı karşılaştırdığımızda az bir fark ile Vatan Bilgisayar'da 10600K daha ucuza denk geliyor. İlginç ancak böyle.

Tavsiyem yeni nesil olan 10600K daha guncel sonuçta sonra upgrade edebilirsin.
Ben de böyle düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Intel 7, 8 ve 9. nesil işlemcilerinde üst üste aynı soket tipini kullandı. Bu kez de böyle olursa güncellenebilir bir anakarta sahip olmuş olacağım. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Aradaki fiyat farkı önemli değilse 10600K´yı alın.
10600K şuanda 9700K'dan daha ucuz. 😀

Hocam 9700K 3400₺ iken 10700K neden düşünmüyorsun? Saf işlem gücü bakımından 3700X ve 3800X ayarında güçlü bir işlemci. Fiyatı da 9700K ile aşağı yukarı aynı olur.
Aşağı yukarı aynı olacağını düşünsem 10700K düşünürüm fakat en az 500-600 TL daha fazla olacak diye düşünüyorum. Ek olarak bu durumda anakarta da 300-400 TL kadar fazla para vereceğim ve zaten 14-15 bin TL'yi bulan masrafım daha da artacak. Bu sebeple 10600K düşünüyorum şuanda.

Intel'in yeni işlemcileri Türkiye'ye geldi mi?
Vatan Bilgisayar'da 10600K şuanda satışta. Yalnızca 10600K.

9700K'da Hyper-Threading desteği bulunmadığı için, stok kullanımda; 10600K'nın ilerleyen zamanlarda CPU Bound tabanlı 3D hızlandırıcı uygulama ve oyunlarda daha güçlü ekran kartlarını biraz daha düşük kullanım seviyelerinde uzun süre besleyebilir, OC'la da 9700K'nın önü zaten açık bir konumda şu an, ancak yine de uzun vadede tercih edilecek mantıklı bir işlemci değil 9700K. 2500 TL bandının aşağısında ülkemize gelirse; 10600KF tercih edin derim, hatta soğutucu masrafı da yapmak istemiyorsanız düz 10600 modelini tercih edebilirsiniz.
10600KF yerine 10600K tercih ederim çünkü ekran kartında olası bir problem çıkması durumunda o içeride bulunan ekran kartı en azından bilgisayarı açmamı sağlayacaktır.
10600 düşünmüyorum çünkü 9700K ile aralarındaki fark biraz daha fazla bu sebeple 10600K'yı OC'ye de yatkın olması sebebiyle daha iyi bir seçenek olarak değerlendirmekteyim. Yanıtınız için teşekkür ederim.
Daha gelmedi en geç bu ay sonu gelir.
Şuanda Vatan Bilgisayar'da 10600K satışta.
Vatan Bilgisayar 10. Nesil Intel 10600K
Ek olarak OC potansiyeli ve oyun performansında o iki modele nal toplatır 😀.
Haklısınız, 10700K şüphesiz 9700K ve 10600K'ya nal toplatacak seviyede bir fark açabilir ancak şöyle bir durum var ki 9700K ile aralarındaki fiyat farkı içine anakart durumunu da dahil ettiğinizde 1000 lirayı aşıyor. Bu sebeple 10600K ya da 9700K arasında tercih yapmayı düşünüyorum şuanda. Tabi bu tercihi yapabilmem için öncelikle Vatan'ın yarın Ramazan Bayramı'na özel KDV indirimi falan açıklaması lazım. Yoksa beklemeye devam. 😞

Yeni konular

Geri
Yukarı