10600K vs 9700K

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim. Evet haklısınız çok az fark var ve atmış olduğunuz videoyu ben de izlemiştim. Fark çok az. Ayrıca 9700K ve güzel bir anakart seçimi yaptığımızda çıkan fiyat ile 10600K ve güzel bir anakart seçimi yaptığımızda çıkan fiyatı karşılaştırdığımızda az bir fark ile Vatan Bilgisayar'da 10600K daha ucuza denk geliyor. İlginç ancak böyle.

Ben de böyle düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Intel 7, 8 ve 9. nesil işlemcilerinde üst üste aynı soket tipini kullandı. Bu kez de böyle olursa güncellenebilir bir anakarta sahip olmuş olacağım. Yanıtınız için teşekkür ederim.

10600K şuanda 9700K'dan daha ucuz. 😀

Aşağı yukarı aynı olacağını düşünsem 10700K düşünürüm fakat en az 500-600 TL daha fazla olacak diye düşünüyorum. Ek olarak bu durumda anakarta da 300-400 TL kadar fazla para vereceğim ve zaten 14-15 bin TL'yi bulan masrafım daha da artacak. Bu sebeple 10600K düşünüyorum şuanda.

Vatan Bilgisayar'da 10600K şuanda satışta. Yalnızca 10600K.

10600KF yerine 10600K tercih ederim çünkü ekran kartında olası bir problem çıkması durumunda o içeride bulunan ekran kartı en azından bilgisayarı açmamı sağlayacaktır.
10600 düşünmüyorum çünkü 9700K ile aralarındaki fark biraz daha fazla bu sebeple 10600K'yı OC'ye de yatkın olması sebebiyle daha iyi bir seçenek olarak değerlendirmekteyim. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Şuanda Vatan Bilgisayar'da 10600K satışta.
Vatan Bilgisayar 10. Nesil Intel 10600K

Haklısınız, 10700K şüphesiz 9700K ve 10600K'ya nal toplatacak seviyede bir fark açabilir ancak şöyle bir durum var ki 9700K ile aralarındaki fiyat farkı içine anakart durumunu da dahil ettiğinizde 1000 lirayı aşıyor. Bu sebeple 10600K ya da 9700K arasında tercih yapmayı düşünüyorum şuanda. Tabi bu tercihi yapabilmem için öncelikle Vatan'ın yarın Ramazan Bayramı'na özel KDV indirimi falan açıklaması lazım. Yoksa beklemeye devam. 😞

Bana kalırsa 9700 serisi i7 ailesinin yüz karası, Hyper-Threading nasıl koymazsın sen arkadaş buna? Son zamanlarda gelişen çoklu çekirdek yazılım kodlama teknolojisiyle optimize edilen/edilecek olan program/yazılım ve oyunların daha sağlıklı ve kararlı çalışması açısından uzun vadede özellikle ekran kartı beslemesi konusunda size problem yaratabilir. Size tavsiyem hiç olmadı benzer fiyatlara denk getirebilirseniz i5 10600K almanız yönünde olacaktır, 9.nesillerin de şu an önü kapalı bu arada, bunu da belirtmek isterim.

Son düzenleme:
Bana kalırsa 9700 serisi i7 ailesinin yüz karası, Hyper-Threading nasıl koymazsın sen arkadaş buna? Son zamanlarda gelişen çoklu çekirdek yazılım kodlama teknolojisiyle optimize edilen/edilecek olan program/yazılım ve oyunların daha sağlıklı ve kararlı çalışması açısından uzun vadede özellikle ekran kartı beslemesi konusunda size problem yaratabilir. Size tavsiyem hiç olmadı benzer fiyatlara denk getirebilirseniz i5 10600K almanız yönünde olacaktır, 9.nesillerin de şu an önü kapalı bu arada, bunu da belirtmek isterim.

tam şu anda sipariş veririsem 10600K ve anakart tercihimin fiyat toplamı, 9700K ve anakart tercihimin fiyat toplamından daha aşağıya denk geliyor. Ki 9700K ile alacağım anakart 1400-1500 TL bandında bulunabilirken 10600K ile alacağım anakart en az 300 lira daha 9700K'ya yönelik alacağım anakarttan pahalı olmasına rağmen.
Bu durumda toplayacağım sistemin tüm parçalarına yönelik istediğim türden bir indirim ile karşılaşmam durumunda tercihimi 10600K'dan yana kullanacak gibiyim. 10700K'nın fiyatı 9700K ile aşağı yukarı aynı olursa tabii 10700K ya da yükselebilirim.
Son olarak, yanıtınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı