1080 için 27inc fazla mı?

Bende piksel görmek istemem öyle kabak gibi napiyim ya çok kararsız kaldım. Büyük ekrand istiyorum bir yandan 10 yıldır 18.5 inc monitör kullanıyorum 720P.

Bence bir teknoloji markete git farklarını gözle bak ill aynı model olması gerekmez bak bakalım 24 nasıl 27 nasıl VA pnale IPS panle farkı nsol gözlemle bunu sen kullanacaksın nasıl hoşuna giderse öyle al

Arkadaşlar beklenti ve ihtiyaç kişiden kişiye değişir. Kendi aranızda tartışıp talebi yapanın kafasını kaıştırmayın. Artılarını eksilerini ve önerinizi yazın talebi açan kendi karar verir zaten.

27" VA panel kullanıyorum. Almadan önce çoğu kişi alma piksel sayılıyor şöyle böyle diyordu. Monitör ile aramda 40-50cm gibi bir mesafe var. Ben piksel falan sayamıyorum. Başkalarının lafına göre direkt karar vermektense 27" 1080P bir monitörü gözünüzle görmek daha iyi olabilir. Şahsen ben 24" almadığım için mutluyum. Cillop gibi kullanıyorum 27" 1080P'yi. Tabii bu dediklerim monitörden monitöre, panelden panele göre değişebilir. Aynı model monitörler bile farklı tecrübeler yaşatabiliyor.

27" VA panel kullanıyorum. Almadan önce çoğu kişi alma piksel sayılıyor şöyle böyle diyordu. Monitör ile aramda 40-50cm gibi bir mesafe var. Ben piksel falan sayamıyorum. Başkalarının lafına göre direkt karar vermektense 27" 1080P bir monitörü gözünüzle görmek daha iyi olabilir. Şahsen ben 24" almadığım için mutluyum. Cillop gibi kullanıyorum 27" 1080P'yi. Tabii bu dediklerim monitörden monitöre, panelden panele göre değişebilir. Aynı model monitörler bile farklı tecrübeler yaşatabiliyor.
IPS panel deneyimlediyseniz bir sorum var, IPS ve VA arasında çok fark var mı?

IPS panel deneyimlediyseniz bir sorum var, IPS ve VA arasında çok fark var mı?

Evet fark var. Işık sızması da var. Ben renk sorununu NVIDIA frestyle ile çözüyorum. Oyunlarda çok renk ve aksiyon olduğu için oyun oynarken fark etmiyorum bile beni rahatsız etmiyor. Tabi kişiden kişiye değişir zevk ve beklenti meselesi 27'de oynamak çok zevkli

27" alabilirisniz. Eğer FPS oyunu oynuyorsanız ekrana hakim olma konusunda sorun yaşayabilirsin ama fazla oynamıyorsan al. Ben de oyun film video için 27" IPS monitör aldım ve 21"ten geçtim, 50-60cm den falan bakıyorum. Herhangi bir pixel sayılması gibi sorunu yok millet abartıyor. Çok da güzel görünüyor her şey. Kaldı ki tasarım tarzı bi şey yapıyorsan büyük ekran senin için daha iyi olur sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı