1080 Ti siyah ekran

ScriptKiddie

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar;

Bilgisayarda her zaman olmamakla birlikte rastgele olmakta olan bir hatam var.

Monitör no signal hatası verip ekran kapanıyor ve beraberinde, GPU fanı maksimum oluyor. Bu esnada arkadan ses gelmeye devam ediyor. Fakat tam görüntü giderken "zzzttt" diye 1snlik ses geliyor gidiyor.

Ekran kartı Gigabyte Aorus 1080 Ti Extreme- 1 2 saat GPU testi yaptım - FurMark - gpuz render - 3DMark benchmark ve stress - OCCT.

İşlemci OC'li 24 saat Prime95 yaptı hatasız bir şekilde çalıştı.

Bu işlemlerde sıkıntı olmadı. Arkadaşım ile GPU değiştik. Onda ASUS 1080 var. Fakat 1 hafta kadar kullandık ne onda ne bende bir hata meydana gelmedi. Sonra değiştikten sonra 1 ay benim bilgisayarımda da hata olmadı. 1 ay sonra tekrar başladı.

Her zaman olmamakla birlikte bazen ekran kartı Power girişinin oradaki LED yanıp sönüyor.

Monitör kablosu DP şu anda HDMI denedim yine yaptı.

RAM'leri değiştirdim yine yaptı.

Format çektim yine yaptı.

Önerileriniz nedir neden olabilir arkadaşlar?

Çok uzatmışsınız 24 saat ne.
Hocam konu bu değil şimdi ben 1 2 saat test ile yetinmem 20. saatte hata verdiğini bilirim testlerin. Normalde 1 haftada yapsanız vermemesi lazım.

Tam sistem yazar mısınız? PSU veya anakart sıkıntısı gibi gözüküyor.
Tabiki,

Anakart: Gigabyte Aorus Gaming 7 Z370
PSU: Seasonic Prime Titanium 750W
CPU: İntel 8700k
GPU: Gigabyte Aorus 1080Ti Extreme
HDD: Samsung - sandisk ssd
RAM: Gskill tridentz 4*8GB

Hocam konu bu değil şimdi ben 1 2 saat test ile yetinmem 20. saatte hata verdiğini bilirim testlerin. Normalde 1 haftada yapsanız vermemesi lazım.

Tabii ki,

Anakart: Gigabyte Aorus Gaming 7 Z370.
PSU: Seasonic Prime Titanium 750W.
CPU: Intel 8700K.
GPU: Gigabyte Aorus 1080 Ti Extreme.
HDD: Samsung - SanDisk SSD.
RAM: G.Skill tridentz 4*8 GB.

OCCT ile Power testi yapar mısınız?
5, 10 dakika yeter.

Peki monitör gittiği anda hata ledlerinden hangileri yanıyor?

Hata ledi derken hocam ? debug code bölümü var anakartta. oradaki rakam değişmiyor. sürekli çalışırken de hatada 25 gösteriyor. Aldığım günden beri öyle zaten kılavuzunda da yok 25 kodlu hata kodu. (rakamı doğru hatırlamıyor olabilirim %90 ihtimalle doğru)

Post kodu her zaman bir sorunu göstermez.

C0, önyükleme aygıtı seçimi başlatma'dır.

A0, IDE (SATA) başlatma'dır.

25, ön bellek (RAM) başlatmadır.

Çoğu anakart amı tabanlı BIOS kullandığından, bu kodlar oldukça evrenseldir.

25 sırasında durursa, RAM'inizde bir sorun olduğunu gösterebilir.

Hatanın ne olabileceğini daha iyi gösterdikleri için daha belirsiz tanılama LED'lerini (CPU, DRAM, VGA, Boot) tercih ederim.
Memtest86 yapar mısınız RAM'lere? X. M.P açık bir şekilde yapın. Sonrasında 1 kere de X. M.P kapalı bir şekilde yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Post kodu her zaman bir sorunu göstermez.

C0, önyükleme aygıtı seçimi başlatma'dır.

A0, IDE (SATA) başlatma'dır.

25, ön bellek (RAM) başlatmadır.

Çoğu anakart amı tabanlı BIOS kullandığından, bu kodlar oldukça evrenseldir.

25 sırasında durursa, RAM'inizde bir sorun olduğunu gösterebilir.

Hatanın ne olabileceğini daha iyi gösterdikleri için daha belirsiz tanılama LED'lerini (CPU, DRAM, VGA, Boot) tercih ederim.
Memtest86 yapar mısınız RAM'lere? X. M.P açık bir şekilde yapın. Sonrasında 1 kere de X. M.P kapalı bir şekilde yapın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
A0 diyince aklıma A0 da falan da olduğu geldi. Şu var üstad o code böümünde hep bir kod oluyor, ben de güvenmiyorum zaten. Sürekli dediğiniz kodlardan biri oluyor. o yüzden durduğu yede bir hata olduğunu sanmıyorum. Bu dediğiniz ledleri nasıl bulacağım üstad bende öyle bir led yok

Zamanında memtest86 da 1 gün tutmuştum. memtest64 yeterli gelmez mi ?

ve kaç dakika yapayım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı