1080 Ti siyah ekran

ScriptKiddie

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar;

Bilgisayarda her zaman olmamakla birlikte rastgele olmakta olan bir hatam var.

Monitör no signal hatası verip ekran kapanıyor ve beraberinde, GPU fanı maksimum oluyor. Bu esnada arkadan ses gelmeye devam ediyor. Fakat tam görüntü giderken "zzzttt" diye 1snlik ses geliyor gidiyor.

Ekran kartı Gigabyte Aorus 1080 Ti Extreme- 1 2 saat GPU testi yaptım - FurMark - gpuz render - 3DMark benchmark ve stress - OCCT.

İşlemci OC'li 24 saat Prime95 yaptı hatasız bir şekilde çalıştı.

Bu işlemlerde sıkıntı olmadı. Arkadaşım ile GPU değiştik. Onda ASUS 1080 var. Fakat 1 hafta kadar kullandık ne onda ne bende bir hata meydana gelmedi. Sonra değiştikten sonra 1 ay benim bilgisayarımda da hata olmadı. 1 ay sonra tekrar başladı.

Her zaman olmamakla birlikte bazen ekran kartı Power girişinin oradaki LED yanıp sönüyor.

Monitör kablosu DP şu anda HDMI denedim yine yaptı.

RAM'leri değiştirdim yine yaptı.

Format çektim yine yaptı.

Önerileriniz nedir neden olabilir arkadaşlar?

A0 deyince aklıma a0'da falan da olduğu geldi. Şu var üstat o code böümünde hep bir kod oluyor, ben de güvenmiyorum zaten. Sürekli dediğiniz kodlardan biri oluyor. O yüzden durduğu yede bir hata olduğunu sanmıyorum. Bu dediğiniz LED'leri nasıl bulacağım üstat bende öyle bir LED yok.

Zamanında Memtest86'da 1 gün tutmuştum. Memtest64 yeterli gelmez mi?

Ve kaç dakika yapayım?

Memtest86 yapın RAM'lerinize. Siz bir süre yapamazsınız 32 GB RAM var ise 5 saat sürer. Bitirirseniz sonuçlar ortaya çıkmayabilir. Memtest86 yapın bitmesini bekleyin. Bitince sonuçları bizimle paylaşın.

Memtest86 yapın RAM'lerinize. Siz bir süre yapamazsınız 32 GB RAM var ise 5 saat sürer. Bitirirseniz sonuçlar ortaya çıkmayabilir. Memtest86 yapın bitmesini bekleyin. Bitince sonuçları bizimle paylaşın.
Tamamdır,
Ben eve gider gitmez başlatacağım bu testi. tahminim gece 12 gibi yanıt vermiş olurum.
Ayrıca üstad bugün ekran kartını arkadaşa verdim ondan da 1080 aldım testte hatayı çözmek adına engel teşkil etmez değil mi ?
Ayrıca üstad bugün ekran kartını arkadaşa verdim ondan da 1080 aldım testte hatayı çözmek adına engel teşkil etmez değil mi ?
Test gece bitti hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı