1080p 27 inç görüntüsü kötü mü olur?

ozqurdeniztbl

Centipat
Daha fazla  
1080p 165 Hz TN panel alacaktım.
Elime 2. el uygun fiyata 280 Hz 27 inch IPS alma şansı geçti. Görüntü çamur gibi olur diyorlar (FPS oyunları oynuyorum genelde)
Sizin tavsiyeniz nedir? TN panel renkten dolayı korkutuyor beni.

Evet, pikseller daha belirgin ve kusurlu olur fakat o kadar çirkin ve rahatsız edici duracağını sanmıyorum. Sürekli rekabetçi FPS oyunları oynuyorsanız da 27" monitör önermem. TN panel hakkında bilgi sahibi değilim maalesef.

Bu iş kişiden kişiye göre değişiyor, kimi 27" te 1080p de yeterince uzaktan bakıp sorunsuz kullanıyor kimisi ise pikselleri sayıyorum diyor, en iyisi git bir teknoloji mağazasına kendi gözünle oturma mesafenden bak. Hem renkleri hem pikselleri "kendi" gözünle test et.

Görselde ki monitöre sahibim gayet güzel ve net 27inc candır bir de IPS olacak tadından yenmez.

Dosya Ekleri

• www.ubuy.com.jpg
    www.ubuy.com.jpg
    186,5 KB · Görüntüleme: 71
Görselde ki monitöre sahibim gayet güzel ve net 27inc candır bir de IPS olacak tadından yenmez.

Ghosting sorunu yaşıyor musunuz? Ben IPS'den bu yüzden çok korkuyorum
Bu iş kişiden kişiye göre değişiyor, kimi 27" te 1080p de yeterince uzaktan bakıp sorunsuz kullanıyor kimisi ise pikselleri sayıyorum diyor, en iyisi git bir teknoloji mağazasına kendi gözünle oturma mesafenden bak. Hem renkleri hem pikselleri "kendi" gözünle test et.
Monitörle aramda 60-80 cm oluyor genelde

Görüntü çamur gibi veya iğrenç görünmüyor. Gayet net ve kaliteli görüntü alınabiliyor. Ekranın dibine girip kullanıyorsanız o zaman piksel görürsünüz.

Vallahi yağ gibi akıyor herhangi bir sorun yaşamadım bir de 3 ay oldu alalı indirimde1700'e denk getirdim bedava gibi bir şey.

Ghosting çok yaşar mıyım sizce IPS de 280 Hz ama 165 Hz TN daha iyi diyenler var sizde durumlar nasıl
Görüntü çamur gibi veya iğrenç görünmüyor. Gayet net ve kaliteli görüntü alınabiliyor. Ekranın dibine girip kullanıyorsanız o zaman piksel görürsünüz.
Ortalama 60 cm uzakda oluyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı