1080p için 24 inç mi 27 inç mi?

Laptop'ta olay biraz da taşınabilirlikle alakalı ancak, 17 inç üstü laptop var mı ben bilmiyorum ancak varsa bile sektör standardı değildir deneysel amaçlı özel modellerdir diye düşünüyorum ve taşınması için bile özel çanta vs. gerekir standart boy çantalara sığamaz. Benim bahsettiğim monitörler desktop için.

Desktop için de dahil. 1080P oyun oynanacaksa 24'ün üzerine çıkılmamalı. Maksimum 24 inç. 21 de 24 de 27 de kullandım 1080P de ve buna göre yorum yapıyorum. Benden başka üçünü de kullanan biri varsa önerisini yazsın.

İkisi de değil. 1080p için en ideal ekran boyutu 21.5 inçtir. Bir olgudur. 24 inçin üzerine kesinlikle çıkılmamalıdır.

İdeali 21,5 inç değil 24'tür. Yeri geldiği zaman film de izliyorsun. Laptoplar işin ayrı boyutu, tabii ki mobil bir cihazın boyutu ile sabit bir cihazın boyutu aynı olamaz. 24 inç idealdir, 21,5 ile 27 inç ise kullanacak kişinin durumuna, koyacağı yere ve yapacağı işe göre değişir. Oyun ağırlıklı kullanımda 27 çok fazla önerilmez ama yine de kullanıp rahat olanlar var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AOC’un 27G2 monitörünü almayı düşünüyorum fakat internette birkaç foruma baktım; genellikle 27" alma, 1080P alacaksan 24" inç al demişler. Bunun sebebi ne bilgilendirir misiniz? 2000 TL bandında 144 Hz monitör önerir misiniz?

BenQ 24" XL2430 benim kullandığım monitördür, şiddetle tavsiye ederim.
Bu monitör için 2.el 1000-1350₺ arası olan fiyatlar uygundur.
BenQ 24" XL2411 alternatifi olan monitördür.
Bu da 2.el de 1000₺ alınabilecek bir monitör. 1000₺ altına bulursanız kaçırmayın derim.
Yalnız alırken ölü pikseli mutlaka test ederek alın.

Bence şu an en küçük 24 inç bir monitör tercih edilmeli ileride keşke daha büyük alsaydim diyeceğiniz için 🙂

Bence de, fazla büyük monitör yoktur, küçük oda veya masa vardır. İlk aldığımda 27 inç devasa gelmişti gözüme ancak şimdi gayet normal geliyor 32-36 derken böyle gider. Ancak 21 üstüne en az 2K öneririm ki piksel piksel izlemeyin içerikleri.

Geri
Yukarı