27 inç 1080p mi 24 inç 1080p mi?

Merhaba arkadaşlar,
Xbox Series S için monitör alacağım. 27 inç 1080p almayı planlıyordum fakat bazı arkadaşlar yok pikselleri görürsün, 27 inç en az 2K lazım falan dediler. Şu anda da İtopya'da 27 inç 1080p bir monitör 1750 liraya denk geliyor çok uygun geldi bana. 2000 liradan fazla vermek istemiyorum monitöre. 2K 27 inç bile almış olsam Xbox Series S bazı oyunları zaten 1080p oynatıyor, 1080p 27 inç monitöre denk olmayacak mı? Her oyun 2K değil sonuçta. Yanılıyorsam söyleyiniz lütfen.

Şahsen bence 27 inç daha mantıklı çünkü kendini oyuna kaptırdığın zaman ister 720p olsun fark etmezsin ama 27 inç te koca ekranda rahat rahat oynarsın tabii.

Peki 2K 27 inç monitörde 1080P bir oyun oynadığımda 1080P 27 inç monitöre eşit olmayacak mı?
Düz mantıkta doğal FHD monitörden daha bile kötü görüntü verir. Fakat konsollarda artık çözünürlük eskisi gibi sabit değil değişken diye biliyorum yanlışsam düzeltin.

Yani uzak yakın derken şöyle söyleyeyim monitörü masanın üzerine koyacağım sandalyeye oturup oynayacağım.

Bilgisayarla nasıl oyun oynayacaksanız o pozisyonu alın ve elinizi uzatın, eliniz monitöre değmeyecekse 27" kurtarır. Çok daha yakınsanız 24" alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı