27 inç 1080p mi 24 inç 1080p mi?

O zaman 27" kurtarır dostum ben de o civardan bakıyorum. Hatta biraz para biriktirip 31, 5" 2K monitöre geçmeyi planlıyorum :D
31.5 müthiş olur dostum, hayırlısı bakalım. 2K ile de on numara beş yıldız 👍🏻
O zaman 27" kurtarır dostum ben de o civardan bakıyorum. Hatta biraz para biriktirip 31, 5" 2K monitöre geçmeyi planlıyorum :D
Peki bir fikrini almak istiyorum. İtopya'da şuan 2 monitör var. Hangisini almalıyım aralarında 300TL fark var.

31.5 müthiş olur dostum, hayırlısı bakalım. 2K ile de on numara beş yıldız 👍🏻

Peki bir fikrini almak istiyorum. İtopya'da şu an 2 monitör var. Hangisini almalıyım aralarında 300TL fark var.

@SkyRose monitör konusunda bayağı bilgili bir arkadaş onun yorumları benden çok daha kıymetli olur.

24'' monitörden 27'' monitöre geçtim 1080P çözünürlük tabi ki de. Ekrana uzaklığım 80 CM ie 100 CM arası. Pikselleri görmüyorum. R6 Siege, BF5 ve COD oynuyorum yüksek fov ile. 24'' kullanırken yüksek fov ayarlarında rakibi vurmak zorlaşıyordu çünkü görüş alanı artarken herşey küçülüyordu haliyle. iken 27'' ile bu sorunum ortadan kalktı.

Masam çok büyük ve monitöre kafamı sokmayı sevmiyorum. Fazla yakından bakmayı sevmedigim için 1080p 27 inç tercih ettim. Kişiden kişiye göre degişir. Beni soracak olursan 27 inç 1080p tercih ederim.

24'' monitörden 27'' monitöre geçtim 1080P çözünürlük tabi ki de. Ekrana uzaklığım 80 CM ie 100 CM arası. Pikselleri görmüyorum. R6 Siege, BF5 ve COD oynuyorum yüksek fov ile. 24'' kullanırken yüksek fov ayarlarında rakibi vurmak zorlaşıyordu çünkü görüş alanı artarken herşey küçülüyordu haliyle. iken 27'' ile bu sorunum ortadan kalktı.

İki monitörden hangisi peki? 300TL fiyat farkına değer mi dostum?

Ben olsam daha canlı renk verebilen, kenarlardan da renk bozulması en az olan, yüksekliği ayarlanabilen standlı olan ve malzeme kalitesi daha iyi olan XG2705'i tercih ederdim. Viewsonic'de VX serisi XG serisine göre malzeme kalitesi düşürülmüş ve ergonomik özellikleri kısıtlanmış seridir.
Bu iki ürün özelinde VA panelli VX2718-PC-MHD IPS paneli XG2705'e göre zayıftır.

Yalnız ilk geçildiğinde o kocaman ekran hissi çok güzel oluyor :D. Tabi sonra alışıyorsun ama ben ilk kutudan çıkarıp kurduğum zaman çok güzel gelmişti :D.

VX2718-PC-MHD'in tek artısı VA panelin de artısı olan yüksek kontrast değeridir(4000:1). Şu an kullandığım IPS panelin 1000:1 kontrastının hiçbir dezavantajını yaşamadım.

Geri
Yukarı