1080p için Xbox Series S + 2K monitör vs Xbox Series X

Birisi42

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mars
Merhabalar. Bildiğiniz gibi konsol alacağım ama arada kaldım. Toplam 6.500 TL'ye Xbox Series S + 2K 75 Hz monitör + 2. kol mu, yoksa Xbox Series X + 2. kol mu? Salondaki televizyon 1080p 60Hz. O yüzden pek rahat oynayamayabilirim her oyunu. O yüzden rahatsız olabilirim biraz. Bu sebepten monitörlü s alabilirim ama o zaman da X'in desteği daha fazla olabilir belki veya hafızasından X'i alamam. Çok arada kaldım. Sizce hangisi?

moderatörlere duyurulur! Aynı konu değil bu başka bir konu. Konuyu onayladıktan sonra bu mesaj silebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet ancak 2 sene boyunca artık bir şey istemem hem sınav zamanım da gelecek o yüzden böyle kötü sahnesiz oyun oynarım.

O kadar değil hocam ama.
Sahnesiz oyun diye bir şey olacağını sanmıyorum, istiyorsan Teknosa'ya, Mediamarkt'a git dene 1080p'de nasıl oluyor diye. Bildiğim kadarıyla Xbox Series X birçok oyunu 4K'da Renderlayıp, ekranın çözünürlüğüne downscale ediyor yani normal 1080p'den daha iyi bir görüntü çıkıyor. "Allow 4K" diye bir ayar Xbox'ta biraz araştır istersen.

Sahnesiz oyun diye bir şey olacağını sanmıyorum, istiyorsan Teknosa'ya, Mediamarkt'a git dene 1080p'de nasıl oluyor diye. Bildiğim kadarıyla Xbox Series X birçok oyunu 4K'da Renderlayıp, ekranın çözünürlüğüne downscale ediyor yani normal 1080p'den daha iyi bir görüntü çıkıyor.
Şimdi anneme sordum biz de senin odana televizyon alalım diye düşünüyorduk dedi. Başka bilmiyorum. Yavaş yavaş gelişiyor olay.

O kadar değil hocam ama.
Ya nasıl ? Series S'in 4 teraflop GPU'su var bu da GTX 1060 veya 1650 Super demek Series X ise 10-11 teraflop GPU'su var bu da RTX 2080 veya 2080 Super'e eşit.
Şimdi anneme sordum biz de senin odana televizyon alalım diye düşünüyorduk dedi. Başka bilmiyorum. Yavaş yavaş gelişiyor olay.
Televizyon sıkıntısı yoksa eğer üstüne 3-4 bin daha koyup Series X alınabilir.

Ya nasıl ? Series S'in 4 teraflop GPU'su var bu da GTX 1060 veya 1650 Super demek Series X ise 10-11 teraflop GPU'su var bu da RTX 2080 veya 2080 Super'e eşit.

Televizyon sıkıntısı yoksa eğer üstüne 3-4 bin daha koyup Series X alınabilir.
Televizyon 1080p olsa bile monitöre göre televizyona daha uzaktan bakarak oynayacağı için sorun olmaz ki diye düşünüyorum. Series X alabilme fırsatı varsa alsın kesinlikle, mis gibi konsol.

Televizyon 1080p olsa bile monitöre göre televizyona daha uzaktan bakarak oynayacağı için sorun olmaz ki diye düşünüyorum. Series X alabilme fırsatı varsa alsın kesinlikle, mis gibi konsol.
Zaten 120 FPS desteği var iki konsolun da çoğu oyunda, rahat rahat akıcı bir şekilde oynar, tabi televizyon 60 Hz değilse.

Yeni konular

Geri
Yukarı