1080p oyun için 3000 TL'ye laptop tavsiyesi

• Konuyu başlatan MF
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B
Makaleler
25
Bilgisayarım çok eskidi ve yeni bir tane almanın vakti geldi geçiyor. Yeni alacağım bilgisayarı dizüstü almayı düşünüyorum ve beni 5-6 yıl idare etmesi ve sorun çıkartmaması lazım. Fiyatı da 3.000 TL’yi geçmemesi gerekiyor. Aklımda Msi Ge60 Apache var. Size sormak istediğim Bu bilgisayarla yeni çıkan oyunları 1920 x 1800 de ultrada kaç FPS oynayabileceğim. Laptop’ta araştırdığıma göre Killer E2000, Sound Blaster gibi özellikleri var. Bu özelliklerin oyun esnasında bana ne kadar faydası olur?

Bir dizüstü bilgisayarın 5-6 yıl idare etmesi zor. Genelde 4 yıl ömrü olur dizüstü bilgisayarların. Özellikle de oyun konusunda cihaz 4 sene sonra oyunlarda performans vermemeye başlar. Tavsiyem biraz beklemeniz zira bu ay 900M serisi GPU’lu dizüstü bilgisayarlar piyasada olacak ve bu bilgisayarlar daha az ısınacak, daha düşük güç tüketecek ve buna karşın daha yüksek performans sunacak. Maxwell mimarili bu cihazları beklemenizde fayda var.

Bir dizüstü bilgisayarın 5-6 yıl idare etmesi zor. Genelde 4 yıl ömrü olur dizüstü bilgisayarların. Özellikle de oyun konusunda cihaz 4 sene sonra oyunlarda performans vermemeye başlar. Tavsiyem biraz beklemeniz zira bu ay 900M serisi GPU’lu dizüstü bilgisayarlar piyasada olacak ve bu bilgisayarlar daha az ısınacak, daha düşük güç tüketecek ve buna karşın daha yüksek performans sunacak. Maxwell mimarili bu cihazları beklemenizde fayda var.
Dizüstü ve masaüstü ekran kartları karışmasın diye gtx800 yerine gtx900 dediler şimdide diz üstü için gtx900m serisi mi çıkacak?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı