10900K sistem aşırı ısınıyor

trkaltnts

Hectopat
Sistemin aşırı ısınıp kilitlenmesi.
10900k ASUS ROG STRIX 3080 MSI MEG Z490 GODLIKE 240mm Rampage sıvı soğutma 3000MHz RAM.

Sadece XMP açıkken işlemci 90ları görüyor yük altında ve PUBG oynarken kilitleniyor sizce sorun nedir boşta bile işlemci 50 derece yardım ekran kartı 67 dereceyi geçmiyor yardım eder misiniz?

Rampage sıvı soğutmadan çok konu dışı olacak biraz ama Rog Strix 3080'i ne zaman ve nereden aldınız ben onu merak ettim daha çok =)

Sistemin aşırı ısınıp kilitlenmesi.
10900k ASUS ROG STRIX 3080 MSI MEG Z490 GODLIKE 240mm Rampage sıvı soğutma 3000MHz RAM.

Sadece XMP açıkken işlemci 90ları görüyor yük altında ve PUBG oynarken kilitleniyor sizce sorun nedir boşta bile işlemci 50 derece yardım ekran kartı 67 dereceyi geçmiyor yardım eder misiniz?
O kadar güçlü bir işlemciye öyle bir sıvı soğutma takmak ?

Herkese yorumu için teşekkürler çok haklısınız ama anakart ve işlemciyi daha bugün aldım ve başka bir sıvı soğutucu taktım değerler normale düştü ama problem şu ki oyun oynarken pc kitleniyor şimdi konu buna döndü acaba işlemci veya anakartta problem olabilir mi yoksa ssdde olabilir mi çünkü user benchmarkta açmıyor bu arada eski işlemciyle anakartı çıkartıp direk bu ikiliyi ekleyip aynen format atmadan devam ettim acaba kilitlenme bundan olabilir mi driverpackleri yaptım ama

Herkese yorumu için teşekkürler çok haklısınız ama anakart ve işlemciyi daha bugün aldım ve başka bir sıvı soğutucu taktım değerler normale düştü ama problem şu ki oyun oynarken PC kitleniyor şimdi konu buna döndü acaba işlemci veya anakartta problem olabilir mi yoksa SSD'de olabilir mi çünkü user benchmarkta açmıyor bu arada eski işlemciyle anakartı çıkartıp direk bu ikiliyi ekleyip aynen format atmadan devam ettim acaba kilitlenme bundan olabilir mi driverpackleri yaptım ama.

Hocam sorun ısınmadan olabilir.

Herkese yorumu için teşekkürler çok haklısınız ama anakart ve işlemciyi daha bugün aldım ve başka bir sıvı soğutucu taktım değerler normale düştü ama problem şu ki oyun oynarken pc kitleniyor şimdi konu buna döndü acaba işlemci veya anakartta problem olabilir mi yoksa ssdde olabilir mi çünkü user benchmarkta açmıyor bu arada eski işlemciyle anakartı çıkartıp direk bu ikiliyi ekleyip aynen format atmadan devam ettim acaba kilitlenme bundan olabilir mi driverpackleri yaptım ama
BIOS güncellemesi ve overclock yaptınız mı yeni aldığınız işlemciyle anakarta ?

Geri
Yukarı