10TL'lik Windows 10 key

Hepiniz öneriyorsunuz anladığım kadarıyla. Bu süreç hakkında hiçbir fikrim yoktu şuan az çok var. Kafam hala karışık. Bilmişlik tarslamak istemiyorum bilgisayarı alırken. Teşekkür ediyorum güzel yorumlarınız için. Sanırım bu yolu kullanacağım. Laptoplarda Windows kurulu alırken fiyat farkı oluyor ve beni çok etkiliyor. Tek bir soru daha kaldı aklımda. Bu key kullanıldığı zaman güncelleme alıyor muyum? Alsam problem yaşar mıyım?
Evet alıyorsun ve hayır güncelleme sıkıntılı değilse bir sorun yaşamazsın bu keyler bildiğiniz Windowsun tek kullanımlık hali.

@erensavas bu key bir sorun çıkarmaz soru sormanıza gerek yok. 500 TL'lik olanın tek bilgisayarlık halini düşün. Başka bir farkı yok.

Benim tırstığım artık key değil freedos laptop. Kurulum işlerinde pek bir bilgim yok. Bilgisayarcıya da ne kadar güvenebileceğimden emin değilim. Becerebilir mi falan diye. Extra masraf ve baş ağrısı olsun istemiyorum.

Microsoft bu keylerin sahte olduğunu söylüyor. Yani crackten farkı yok.

Mantıken sahte olamaz adamların Key'ine erişmek için ya sağlam bir hacker olmak lazım ya da içerden olmak lazım diye düşünüyorum. Bunlar zor ihtimaller. Güvenilir siteler satıyor, kullananlar memnun, problem olacağını sanmamaya başladım.

Microsoft bu keylerin sahte olduğunu söylüyor. Yani crackten farkı yok.
Hocam vallahi bildiğim kadarı ile sahte olduğunu söylemiyor. Ama tavsiye etmiyor. Sebebi şu. Bu keyler belli başlı cihazlar için alınıyor. Kuruluyor yada kurulmuyor. Bi şekilde artıyor bu keyler. Bunları toptan bir şekilde alıp bu fiyatlara satıyorlar. Normalde laptop yada eskiden masaüstü alındığında bandrol ile kasa arkası/altında kod olurdu. Bu o kod işte. Anakarta yapışır ve başka anakarta yüklenemez. Bu yüzden yasal. Ama işte dedğim gibi bu arkadaşlar windowstan nasıl elde ediyor. Onu bilemeyeceğim ama internet bunlarla fazlasıyla dolu ve çooook uzun yıllardır hiçbir yaptırım yada eylem yapılmıyor. Çünkü Legal.

Hocam vallahi bildiğim kadarı ile sahte olduğunu söylemiyor. Ama tavsiye etmiyor. Sebebi şu. Bu keyler belli başlı cihazlar için alınıyor. Kuruluyor yada kurulmuyor. Bi şekilde artıyor bu keyler. Bunları toptan bir şekilde alıp bu fiyatlara satıyorlar. Normalde laptop yada eskiden masaüstü alındığında bandrol ile kasa arkası/altında kod olurdu. Bu o kod işte. Anakarta yapışır ve başka anakarta yüklenemez. Bu yüzden yasal. Ama işte dedğim gibi bu arkadaşlar windowstan nasıl elde ediyor. Onu bilemeyeceğim ama internet bunlarla fazlasıyla dolu ve çooook uzun yıllardır hiçbir yaptırım yada eylem yapılmıyor. Çünkü Legal.

Şöyle bir şey ekleyebilirim. Yaklaşık 8 yıldır elimde olan bilgisayarın kasa üzerinde orijinal Vista kodu var :). Sanıyorum ki bu da aynı durumdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöyle birşey ekleyebilirim. Yaklaşık 8 yıldır elimde olan bilgisayarın kasa üzerinde orijinal Vista kodu var :). Sanıyorum ki bu da aynı durumdan.
Aynen. Normalde o kodun orada kalması gerekiyor. Bu adamlar sen kullanmadan daha bi şekilde onu ele geçirip satıyor. Söylendiğine göre koredeki ana keylerin çıktığı yerden sızıyormuş. Dediğim gibi nasıl ele geçtiği meçhul key değil. Tespitide neredeyse imkansız satan kişi kandırmaz ise

Bazı satıcılar göndermiyor haberin olsun. Ben geçenlerde 10 TL'ye bir satıcıdan aldım iki gün bekledim kod gelmeyince iptal ettim, sonra başka satıcıdan 20 TL'ye aldım dakikasına kodu mail adresime gönderdi.

Şimdi şöyle bir durum var, Lenovo V130-15IKB Intel Core i5 7200U 8GB 1TB + 240GB SSD Fiyatı
Bu laptop FreeDOS ve 240GB SSD var.
HP olanda ise hem daha iyi işlemci, hem Win10, hem daha iyi ekran kartı var ama SSD yok. Hangisini almak sizce daha mantıklı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı