11 gündür DSL sinyali alamıyorum

AcT1034

Centipat
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi TürkNet ADSL kullanıyorken YAPA alt yapısına geçişimi 11 Mayıs'ta tamamladılar. O gün bugündür DSL sinyali alamıyorum. Türk Telekom kaynaklı arıza yok diye bilgilendirme mesajı geliyor. Eve teknik ekip gönderdiler bina ya da daire hattında da sorun göremediler. Türk Telekom ile ilgili deyip işin içinden çıktılar. TürkNet'in sitesinden bağlantı ve modem ile ilgili aldığım verileri paylaşıyorum. En azından sorunun kaynağı ile ilgili yardımcı olabilirseniz çözmeye çalışacağım. Teşekkür ederim.

bağlantı durumu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam YAPA'da ne yazık ki bu tarz sıkıntılar çok fazla ve çözüm yok. Hiç uğraşmayın. Türknet YAPA'yı iptal ettirip Millenicom veya Netspeed'e geçin ve VAE'den hizmet alın tekrar.

Ben Türknet'i VAE altyapısında kullanıyorum ve tavsiye de ederim, çok memnunum fakat YAPA ne yazık ki çok sıkıntılı. Şu an YAPA'ya geçirseler ben de kapattırıp Millenicom'a geçerdim. Sizin için de alternatifler mevcut. Boşuna beklemeyin derim.

TürkNet yazısını okuduktan sonra gerisini okumaya gerek kalmadı. Türknet, Bedevi Telekomun gayrimeşru çocuğudur. Aradaki tek fark isim farklılığıdır, ikiside yalancı ve karaktersiz firmadır. Alternatif firmalara geçerek kurtulabilirsin ama taşıma yap yoksa portsuz kalırsın. Netspeed'te geçme çünkü oda vasıfsız ve niteliksiz bir firma. Onlarda telekomun kölesi ve hiçbir şekilde sistemi ve sahayı göremiyorlar. Millenicom bunlara nazaran daha iyi bir firma, kalite istiyorsan altyapı varsa KabloNet ve Superonline kullanacaksın yoksa Millenicom'la idare edeceksin.

Cuma günü başruvu yapmiştim millenicoma bugun itibari ile sabah gelip kurulumu yaptılar. İnternet bağlantım sağlandi. Bu süreçte hizli davranmalari beni şaşırttı.

Geri
Yukarı