11. sınıf 1. dönem kalma var mı?

• Konuyu başlatan spyux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 421

spyux

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıfım 1. dönemde 4 dersten kalıyorum (matematik, kimya, felsefe, biyoloji) ortalamam 60 sınıfta kalır mıyım?

Hayır kalmazsın ortalaman 50'yi geçtiği sürece sınıfı geçersin sadece kaldıgın derslerden sorumlu olursun tekrar girersin sınavlara.

2.dönem düzeltmezsen kalırsın.

Nasıl kalır? Devamsızlıgı 30'u geçmediği sürece ve ortalaması 50'yi geçtiği sürece kalmaz hocam. Sadece sorumlu geçer o kadar.

Hayır kalmazsın ortalaman 50'yi geçtiği sürece sınıfı geçersin sadece kaldıgın derslerden sorumlu olursun tekrar girersin sınavlara.

Hocam ben üniversite okuyorum ama biz lisedeyken 3 dersten fazla dersten kalırsan ve ortalama 50'nin altında olursa sınıf tekrarı oluyordu.

Hocam düzeltme 4 ve üstü dersden kaldıgınızda sınıf tekrarı oluyormuş hocama sordum. 2.dönem düzeltmeniz gerekiyor.

Hocam ben üniversite okuyorum ama biz lisedeyken 3 dersten fazla dersten kalırsan ve ortalama 50'nin altında olursa sınıf tekrarı oluyordu.

Doğruymuş hocam kusuruma bakmayın. Bende derslerden kalınınca sınıfı illa geçiliyor sanıyordum.

Benim bildiğim (yani sistem değişmediyse) genel ortalaman 50 üstüyse geçersin, bir dersin ortalamadı 50 altıysa o dersten sorumlu olup sınıfı sorumlu geçersin ve ileriki zamada sorumluluk sınavlarına girip dersi geçersin. Sorumlu kaldığın ders varken mezun olamazsın o yüzden sorumlu kalırsan en kısa sürede vermeye çabala. Ben 10. sınıfta tde’den kalmıştım taa 12’de verdim. Ya unutuyorsun ya üşeniyorsun bir şey oluyor. Ama tabii en iyisi bırakmamak.

11. sınıfım 1. dönemde 4 dersten kalıyorum (matematik, kimya, felsefe, biyoloji) ortalamam 60 sınıfta kalır mıyım?

1.Dönem kalma yok. 2.Dönem var yani sınıf atlayacağın zaman. Edebiyattan kaldın diyelim sorumlu geçersin. Ortalaman 50 geçerse evet sınıfı geçersin sorumlu olarak. Ancak alan dersin var ise alan dersinden kalırsan geçemezsin. Onun dışında edebiyat ve ortalaman 50 üstü olsun yeterli. Ha bir de derste sınırlı kalma var.

Yeni konular

Geri
Yukarı