11. sınıf 1. dönem kalma var mı?

• Konuyu başlatan spyux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 420
Hocam düzeltme 4 ve üstü dersden kaldıgınızda sınıf tekrarı oluyormuş hocama sordum. 2.dönem düzeltmeniz gerekiyor.
Hocam bunun için ortalamanın 50 altı olması gerekmez mi?
Yeni gelen sistemden bahsediyorsanız sadece 9.sınıf için geçerli diye biliyorum.
Edebiyat dışında eğer 50 üstü ortalaması olursa derslerden kalır ama sınıftan kalmaz diye biliyorum. Anadolu liselerinde tek baraj ders Edebiyat.
(Sistem sürekli değiştiriliyor yanlış biliyorsam düzeltin)

1705439796027.png

Başka bir konudan buldum.

Hocam bunun için ortalamanın 50 altı olması gerekmez mi?
Yeni gelen sistemden bahsediyorsanız sadece 9.sınıf için geçerli diye biliyorum.
Edebiyat dışında eğer 50 üstü ortalaması olursa derslerden kalır ama sınıftan kalmaz diye biliyorum. Anadolu liselerinde tek baraj ders Edebiyat.
(Sistem sürekli değiştiriliyor yanlış biliyorsam düzeltin)

Hocamında bana söylediğini iletiyorum sizlere. İnternettede lise için geçerli diyor 4 ve üstü dersden kalınırsa sınıf tekrarı diyor.

2. Dönem 40 ortalama yapsan geçiyorsun hocam ne kalması. Yeni sistem 9'lar için geçerli diğer sınıflara eski sistem devam.

40 ortalama ile geçiyor musun asdafsdg güldürmeyin hocam 2 yıl önce hayırsız tiplerden birisi kaldı 47 ortalamayla. Dersleri ortalamaydı genel ortalamdan kaldı.

40 ortalama ile geçiyor musun asdafsdg güldürmeyin hocam 2 yıl önce hayırsız tiplerden birisi kaldı 47 ortalamayla. Dersleri ortalamaydı genel ortalamdan kaldı.

Hocam yeni gelen sistem kademeli olarak uygulanıyor, yani 10.sınıflar liseden mezun olduktan sonra tüm sınıflar bu sisteme geçmiş olacak.

Hocam okumadan etmeden ezbere yorum yapmayın Allah aşkına. İki dönemin ortalaması baz alınıyor. Yani 60+40 = 100 100÷2 = 50. İki dönemin ortalaması toplanıp ikiye bölünüyor. 50 ve 50 üstü olursa geçiyorsun.

Hocam yeni gelen sistem kademeli olarak uygulanıyor, yani 10.sınıflar liseden mezun olduktan sonra tüm sınıflar bu sisteme geçmiş olacak.

Biliyorum. Ama şu an için bize eski sistem devam.

Son düzenleme:
Hocam düzeltme 4 ve üstü dersden kaldıgınızda sınıf tekrarı oluyormuş hocama sordum. 2.dönem düzeltmeniz gerekiyor.

Doğruymuş hocam kusuruma bakmayın. Bende derslerden kalınınca sınıfı illa geçiliyor sanıyordum.

Devamsızlık 30 değil, toplamı 30 gün. Özürlü 20, özürsüz 10 gün. Genellikle idareler yumuşak davranıp 13-15 gün özürsüz devamsızlığı olan öğrenciyi bırakmayıp veli vs gelince özürlüye atıp toparlıyorlar ama artık yapmayanlar da var. Yani sıkı sıkıya resmiyeti yönetmeliği takip eden bir idarenin olduğu okulda 11 gün devamsızlık yapar, rapor vs getiremezsen devamsızlıktan kalırsın. Sistem gitgide ağırlaşıyor en iyisi bir an önce mezun olup kurtulmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı