11. Sınıf 2. dönemde açığa geçmek mantıklı mı?

CBum

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Alanya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 3 3100 - Anakart: Gigabyte B450M-S2H - Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 6600 - RAM: Adata XPG Gammix 8GB 3200MHz (x2) - SSD: GeIL Zenith R3 High Performance 512GB - HDD: WD Blue 1TB 7200RPM - Kasa: Dark Diamond Pro Mesh - PSU: High Power 500W 80+ Bronze - Monitör: Asus TUF Gaming VG259QR 165HZ 1 ms

İşletim Sistemi: Windows 11 Pro

Telefon: Samsung Galaxy A52
Merhaba, başarılı bir öğrenciyim. Size dürüst olacağım; girilmesi zor ve puanı yüksek bir lisede okuyorum ancak benim yapım gereği asla ve asla sabah kalkıp gidip o stresi çekecek biri değilim. Okuldan çok sıkıldım ve bunaldım. Hiç ders çalışasım gelmiyor. Notlarım vs. bir hayli düştü. Ben sabah okulda paso uyuyorum. Kısacası örgün eğitim hiç bana göre değil ancak başarılı olma potansiyelim de var. Sizce açığa geçip, konular için akşam saatlerinde gitmek üzere bir dershaneye kaydolmak mantıklı mı? Kalan zamanda da part time bir işe girmek ve sınava yönelik çalışmayı düşünüyorum. Fikirlerinizi bekliyorum. Gerçekten bunaldım örgün eğitimden, günde 8 saat aşırı fazla geliyor artık.
Not: Şu an 11. sınıfım.

Açık liseye kesinlikle geçilir, çıkmış sorularını bile çözsen yeterli oluyor. Açık lisenin bir zorluğu olmuyor zaten, soruları basit soruyorlar.

Onun dışında örgün eğitim boğuyorsa kesinlikle açık liseye geç. Boşuna beklemene gerek yok.

Açık liseye kesinlikle geçilir, çıkmış sorularını bile çözsen yeterli oluyor. Açık lisenin bir zorluğu olmuyor zaten, soruları basit soruyorlar.

Onun dışında örgün eğitim boğuyorsa kesinlikle açık liseye geç. Boşuna beklemene gerek yok.
Aynı durum benim için de geçerli ama ben 12. sınıf öğrencisiyim, 2. dönemde geçmeli miyim?

12. Sınıflar için şuan açıga geçme durumu olabilir mi? İllaki Ocak ayınımı bekleyecegiz?

Bugün bir arkadaşım MEB ile konuşmuş şu an açıkögretime geçmek mümkün degilmiş zaten. İkinci ilk kayıtlar ne zaman diye sordugunda daha tarihler belirlenmedi bilgisini almış.

Yeni konular

Geri
Yukarı