11. sınıfta açık liseye geçilir mi?

LynxC

Hectopat
Bu yıl 11. sınıfa başladım. Daha 2 gün oldu ama ben okul ortamı yüzünden ne derslere odaklanabiliyorum ne de okulda rahat hareket edebiliyorum. Açık liseye geçmeye düşünüyorum ama aklımda birkaç soru var.
Açık lise kayıtları ne zaman? Dönem ortasında kayıt yapılabiliyor mu?
Bir yılda kaç tane sınav oluyor? Sınavlara nereden giriliyor?
Sınavdaki sorular müfredata göre mi çıkıyor? Müfredatı nasıl takip edeceğim?
Kredi sistemi nedir?
Sizce açık liseye geçmeli miyim?
Biraz fazla soru sordum ama yardımcı olursanız çok sevinirim. Kafam çok karışık.

Ben açıkdan örgüne geçtim bu yıl. Sorularını sırasıyla cevaplayayım.

Kayıtlar her dönem başı yapılır ve az kaldı diye biliyorum bitmesine.

Bir yılda 2 dönem, 2 dönemde ise zorunlu olarak yanlış hatırlamıyorsam 9 ders var gerisi seçmeli.

Sınav yerlerini kayıt yaparken söylerler.

Evet müfredata göre çıkıyor ama hep kitaptan çıkar kitaba bak oradan soru kopyalanıyor.
Her dersin kredisi var kredine ve zorunlu verdiğin derse göre mezun olursun. Krediyi pek takma kafana zaten senin mezun olmaya yakın kredin vardır.

Temelin varsa geç yararına olur. Eğer çalışacaksan dersine, azmin varsa geç. Bu sana bağlı.

Ben açıkdan örgüne geçtim bu yıl. Sorularını sırasıyla cevaplayayım.

Kayıtlar her dönem başı yapılır ve az kaldı diye biliyorum bitmesine.

Bir yılda 2 dönem, 2 dönemde ise zorunlu olarak yanlış hatırlamıyorsam 9 ders var gerisi seçmeli.

Sınav yerlerini kayıt yaparken söylerler.

Evet müfredata göre çıkıyor ama hep kitaptan çıkar kitaba bak oradan soru kopyalanıyor.
Her dersin kredisi var kredine ve zorunlu verdiğin derse göre mezun olursun. Krediyi pek takma kafana zaten senin mezun olmaya yakın kredin vardır.

Temelin varsa geç yararına olur. Eğer çalışacaksan dersine, azmin varsa geç. Bu sana bağlı.
Sağolun hocam peki siz neden örgün eğitime geçtiniz?

Hocam ben 10. sınıfın başında ameliyat olduğum için açığa geçmek zorunda kalmıştım. Rahatsızlığım geçince geri 11'in başında tekrar örgüne geçtim. Hem temelim yoktu hem de evde çalışmıyordum.
Dostum peki ben bu donemligine açığa geçsem diğer dönem gene örgün eğitime geçsem olurmu peki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı