11. sınıfta açık liseye geçilir mi?

Eğer notların 65-100 arasıysa geçilebilir.

Ama kötüyse ve çalışmayacağım diyeceksen geçmeni önermem. Açlık liseye yazılınca sadece sınavdan puan alıyorsun. Hocanın, "Bu çocuk çok efendi, notunu 43'den 50'ye çıkartayım." demesi gibi bir şey yok. Çünkü hoca yok. :) Bu yüzden açık lise daha zor. Tabi güzel yanı, testlerin klasik değil, şık halinde olması.

Kendimden örnek vereyim, ben örgün eğitimden devam ederken, günde 8 saat okula gider, üstüne evde tekrar yapardım ve aldığım notlar en fazla 55-60 idi. Tabi erken yatmaydı, ödevdi, stres falandı, bilmem neydi derken günümün %85'ini okula ayırıyordum.

Açığa geçtiğimde günde 3 saat çalışarak çok güzel sonuçlar elde ettim. İlkokuldan beri hiç almadığım kadar güzel notlar aldım. :D Çalışacağım diyorsan geçebilirsin.

Açığın mantığı, o dersten en az 45 puan alınca geçmiş sayılıyorsun.

Arkadaşlar Anadolu lisesi 11. sınıftayım ve notlarım kötü. İlk dönem 45 bu dönem 32. 2. sınavlara çalışıyorum ama sadece dil ve anlatım, tarih, inkılap t., edebiyat ve coğrafyaya çalışıyorum. %55 oranında sınıfta kalıyorum. Kalırsam ilk defa kalacağım. 1 sene daha okul yüzü görmek istemiyorum. Kaldığım yerden açıktan okumak istiyorum. Ders çalışmadığımdan değil. Af edersiniz sorumsuz olduğum için sınıfta kalıyorum. Ortalama bir öğrenciyim.

• Açık öğretimde 11. sınıf diye bir şey var mı?
  • Eğer var ise kolay mı?
  • Açık öğretime gidilir mi?
Eğer kendine güveniyorsan ve zorlanmayacağına inaniyorsan geçebilirsin.

1- Var.
2- Değil. Sadece hafta sonu 5-6 ders görüp onlarca sınava giriyorsunuz.
3- Üniversite kazanacağını düşünüyorsan sana kalmış.
11.sınıfı 1.donem bitirdim meslek lisesi ama acık liseye gecmek istiyorum mumkun mu ?
11.sınıfı 1.donem bitirdim meslek lisesi ama acık liseye gecmek istiyorum mumkun mu ?
Sorumlu gectigm ders var edebiyat acıktan verebilirmiyim bu dersi

7 sene önce 10.sınıf sonunda liseden atıldım açık liseye geçtiğimde 112 kredim vardı ilk iki dönem sonunda kredim yeterli gelince 3 dönem alıp 1 senede bitirdim sınıfta kaldığım için yaşıtlarımdan geride kalmıştım aynı sene mezun olduk, açık lise sınavları ehliyet sınavı gibi aynı şekilde çıkmış sorulara bakarak mezun olabilirsin ama hiçbir şey öğrenemezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açık lise sınavları ehliyet sınavı gibi aynı şekilde çıkmış sorulara bakarak mezun olabilirsin.
Aynısı çıkmasa bile çok çok benzeri çıkıyor. Bazen aynılarının çıktığı bile oluyor :D

Yeni konular

Geri
Yukarı