11.sınıfta açık liseye geçmeli miyim?

VolkswagenGolf

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, lise 2.sınıf öğrencisiyim meslek lisesinde okuyorum. Yurtta kalıyorum yurt ortamı verimli olmuyor ders çalışamıyorum. Lisem üniversiteye hazırlamıyor 9 ve 10.sınıfta TYT ve meslek dersleri, 11 ve 12.sınıfda AYT görmüyoruz(TYT tekrarı) ve meslek dersleri gitgide ağırlaşıyor, 12.sınıfta staj başlıyor sağlık meslek lisesinde okuyorum. Açık liseye geçmeyi düşünüyorum pişman olur muyum sizce? Ortalamam okul da gitgide düşüyor şu an ortalamam 80, açık lisede ortalamam yükselir mi? Açık lise sınavları Online mı yoksa yüz yüze mi oluyor?

Ben 10. sınıfta kaldım okuduğum okul biraz sorunluydu sonrasında açık liseye geçerek 2 buçuk yılda bitirdim. Şuan 20 yaşındayım ve üniversite okuyorum, sana kalmış bir şey. İnternetten ders çalışırım diyorsan neden olmasın.

Merhaba, lise 2.sınıf öğrencisiyim meslek lisesinde okuyorum. Yurtta kalıyorum yurt ortamı verimli olmuyor ders çalışamıyorum. Lisem üniversiteye hazırlamıyor 9 ve 10.sınıfta TYT ve meslek dersleri, 11 ve 12.sınıfda AYT görmüyoruz(TYT tekrarı) ve meslek dersleri gitgide ağırlaşıyor, 12.sınıfta staj başlıyor sağlık meslek lisesinde okuyorum. Açık liseye geçmeyi düşünüyorum pişman olur muyum sizce? Ortalamam okul da gitgide düşüyor şu an ortalamam 80, açık lisede ortalamam yükselir mi? Açık lise sınavları Online mı yoksa yüz yüze mi oluyor?
Açık lise ye geçmek hayatımın en büyük hatasıydı geçme gülüm.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim, neredeyse 6 yıldır yurtlarda kalıyorum ortaokul hayatım gayet başaralı geçti 8.sınıfta elimi testere kesti LGS'ye giremedim. OBP ile bir liseye yerleştim lise ortamı olsun yurt ortamı olsun hiçbirinden verim alamıyorum, üniversite hedeflerim yüksek(derece istiyorum), 11 ve 12.sınıfta bazı konulardan özel ders almayı düşünüyorum. Sizce yeterli olur mu? Dershaneye gitmeli miyim? Açık liseye geçsem ortalamam yükselir mi? Önerilerinizi bekliyorum, Teşekkürler.

Açık liseye geçip başarılı olanların neredeyse hepsi ya okulda sorun yaşayan kişiler ya da okuldaki eğitimi yetersiz bulan kişiler.

Birde sanatla uğraştıklarından dolayı okulun zamanlarını boşa harcadıklarından emin kişiler var. (3 tandığımın ikisi başarılı)

Açık liseye geçince evde yatayım modunda değilseniz aşırı mantıklı bir karar olur. Günümüzde ne kaynak bulma sıkıntısı var ne bilgiye erişim sıkıntısı. Çoğu lisede hoca haftada bir konu geçemiyorken evde ders çalışmak daha mantıklı.

Dersle alakası olmayan ancak farklı şekillerde kendini geliştirecek kişiler de hobilerine daha fazla zaman ayırıyor bu şekilde.

Açık lise bence çok mantıklı ancak okuldaki öğretmen yönlendirmesinden uzakta nasıl davrandığınıza bağlı olarak iyi veya kötü sonuçlanabilir.

Geri
Yukarı