Açık liseye geçmeli miyim?

Makaleler
2
Okulumun verdiği eğitimden ve sınıf ortamından memnun değilim. Zaman kaybı olarak görüyorum gereksiz dersler ve benim seviyemin altında anlatım olduğunu düşünüyorum. Yazın erken kalkıp (6:30) gibi kendime bir ders rutini oluşturup başarıyla uygulamayı başardım. Öğleye doğru kütüphaneye gidip saat 5 e kadar da orada çalışıyordum. Verimli geçti yani kendim ders çalışabiliyorum. Dershane öğretmenleri açık liseye geçmemi tavsiye etmiyor ama bilmiyorlar okulun benim için zaman kaybı olduğunu ve hem okul hem dershane ile yorulup evde çalışmanın benim için zor olacağını. Ailemi de etkiliyorlar.

Sizce açığa geçmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açığa geçtiğin zaman mental açıdan sağlam durabilir misin bunu iyi düşün.

Seni en iyi sen bilirsin. Açığa geçince bolca boş vaktinde çok iyi ders de çalışabilirsin. Veya ne de olsa zaman bol diye yan gelip de yatadabilirsin.

Eğer hallederim diyorsan kesinlikle geçmelisin. Benim dershanedeki hocalarım bu gibi durumlarda direkt açığa geçmeyi öneriyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulumun verdiği eğitimden ve sınıf ortamından memnun değilim. Zaman kaybı olarak görüyorum gereksiz dersler ve benim seviyemin altında anlatım olduğunu düşünüyorum. Yazın erken kalkıp (6:30) gibi kendime bir ders rutini oluşturup başarıyla uygulamayı başardım. Öğleye doğru kütüphaneye gidip saat 5 e kadar da orada çalışıyordum. Verimli geçti yani kendim ders çalışabiliyorum. Dershane öğretmenleri açık liseye geçmemi tavsiye etmiyor ama bilmiyorlar okulun benim için zaman kaybı olduğunu ve hem okul hem dershane ile yorulup evde çalışmanın benim için zor olacağını. Ailemi de etkiliyorlar.

Sizce açığa geçmeli miyim?
Bence kesinlikle geçmelisin. Okuldan memnun değilsen vakit kaybedip kendini zorlamana hiç gerek yok. Evde rutin oturtabiliyorsan 1 gün bile okulda vaktini boşa harcama bence. Ben evde kendi rutinimi oluşturmakta zorlandırdığımdan dershaneye gitme ihtiyacı duydum ama senin buna pek ihtiyacın yok gibi gözüküyor.

Ben de şuan dershaneye gidiyorum ve açık öğretime geçicem. Benim kafamdaki tek sorun açık öğretim sınavları online mı olacak yoksa yüzyüze mi olacak? Ayrıca milli eğitim bakanı da açık öğretime geçişler zorlaştırılacak falan diyordu. Bunlar da biraz beni düşündürüyor ama şansımı deneyeceğim.

@Mezza bütün bir sene odaklı bir şekilde YouTube'dan video izleyip masa başında ders çalışmak her babayiğidin harcı değil emin olun. Başta bir baskı hissetmeden bu düzeni yakalamanın zor olduğu düşüncesindeyim.

Geri
Yukarı