11. sınıfta çalışmaya başlanırsa hukuk kazanlır mı?

Hukuk un önü pek açık değil ama sen bilirsin yine de ülkenin yarısı hukukdan mezun zatennve etraf işsiz kaynıyor.

Değil mi? Yakın çevremde tanıdığım 2-3 kişi hukuk okuyor. Bölüme aşırı bir talep var. Baraj 200K'dan alıyor. 200K yapan adam kolayca avukat olabilir. Özellerin de kapanması bölümün önünü açtı. Lütfen varsayım yapmadan, araştırıp yorum yazalım.

Değil mi? Yakın çevremde tanıdığım 2-3 kişi hukuk okuyor. Bölüme aşırı bir talep var. Baraj 200K'dan alıyor. 200k yapan adam kolayca avukat olabilir. Özellerin de kapanması bölümün önünü açtı. Lütfen varsayım yapmadan, araştırıp yorum yazalım.

Evet hocam size katılıyorum. Bende hukuk yazmayı düşünüyordum önceleri vazgeçtim ama işsiz kalmak istemiyorum tamam bölümde kendini geliştirebilirsin de nereye kadar işte kendini geliştirince de işsiz kalma riskin var iş olanağı daha fazla ve gelecek vaadeden meslekleri yazmakta fayda var.

Sadece 12.sınıfta çılgınlar gibi çalışarak İstanbul Üniversitesi'nde Hukuk kazanan arkadaşım var.Tabi geçmiş senelerde de çok boş durmadı.

Geri
Yukarı