Çözüldü 11. sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berattae

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben Mesleki ve teknik Anadolu lisesi 11. sınıf öğrencisiyim. Meslekten Anadolu lisesine geçiş yapmanın bir yolu var mı? Çok uğraştım ama Bir türlü bulamadım cevabını. Ne olur, yardım edin. Okulum çok kötü ve üniversiteye gitmek istediğim için Anadolu lisesine geçiş yapmak istiyorum.

Çözüm
@Berattae, bildiğim kadarıyla geçenler oluyordu ama. Belki uğraşmamak için de öyle söylüyor olabilir.
Uzun süre sonra gelen cevapla verdiğim yanlış bilgiyi düzelteyim.

1637464466957.png

Ortaöğretim yönetmeliği kurumuna göre 11. sınıfta meslekten imam hatip vs. ya da anadoluya geçiş olmuyor.

@Sorun bitmiyorrr, alttan ders alarak oluyor sanırım artık. Örneğin, 10. sınıfa giden bir meslek lisesi öğrencisi olduğunu düşünelim. Anadolu lisesine geçince alttan alıyor 9. sınıfta olan birkaç dersi. Örneğin Almanca. Meslek lisesinde gösterilmiyor.

Merhaba ben 10.sınıfım şu an 11.sınıfta Anadolu lisesine geçmek istiyorum fakat 11.sınıfta meslekten Anadolu'ya olmuyormuş peki ben bazı yerlerden araştırdım kimi oluyor diyor kimisi olmuyor diyor anlamadım Anadolu lisesine geçmek istiyorum.

Merhaba ben 10.sınıfım şu an 11.sınıfta Anadolu lisesine geçmek istiyorum fakat 11.sınıfta meslekten Anadolu'ya olmuyormuş peki ben bazı yerlerden araştırdım kimi oluyor diyor kimisi olmuyor diyor anlamadım Anadolu lisesine geçmek istiyorum.

Veliniz ile velinizin e devletinden yapabilirsiniz diye biliyorum. Naklinizi o liseye aldırabilirsiniz. Karşı lisenin kabul etmesinede bağlı.

Konuyu hortlatmasaydınız iyiydi. :D

Son dönemde yeni bir yasa çıktı, artık sınıf ve okul türü fark etmeden nakil yaptırabilirsiniz.

Merhaba ben 10.sınıfım şu an 11.sınıfta Anadolu lisesine geçmek istiyorum fakat 11.sınıfta meslekten Anadolu'ya olmuyormuş peki ben bazı yerlerden araştırdım kimi oluyor diyor kimisi olmuyor diyor anlamadım Anadolu lisesine geçmek istiyor.

Hocam merhabalar, gecebildinmi acaba bende şu an 10.sinifim ve Anadolu'ya gitmek istiyorum ne yapmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı