11.Sınıfta Nasıl Çalışılmalı?

ihora

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Anadolu lisesinde okuyorum. Alan olarak sayısalı seçtim. 9 ve 10. sınıflarda orta düzeyde çalıştım. Yıl sonu notlarım 90'dı. Tıp veya mühendislik istiyorum. Bu sene nasıl bir yol izlemeliyim?

Merhaba. Anadolu lisesinde okuyorum. Alan olarak sayısalı seçtim. 9 ve 10. sınıflarda orta düzeyde çalıştım. Yıl sonu notlarım 90'dı. Tıp veya mühendislik istiyorum. Bu sene nasıl bir yol izlemeliyim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biraz komik olacak ama.
Cevabınız 10 numara oldu:)

Şuan TYT matematiğine önem verin, yaz tatilinin bitimine kadar. Zor gelecektir tabii ki ama etkisini çok göreceksiniz, sonuçta çalışmayla oluyor bu iş. 11'e geçtiğinizde 11 e ağırlık verin kesinlikle, özellikle fen derslerine. Müfredat değişti fakat hala 11 in matematiğinin kolay olduğunu düşünüyorum, trigonometri hariç fakat o da halledilir.
Dediğim gibi şu 1,5 aylık süreçte ilerleyebildiğiniz kadar TYT matematik yapıp 11. sınıfta da diploma notunuzu yüksek tutun. 11'in yazında da tüm TYT konularını bitirip 12. sınıfa rahat girersiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı