110 bin TL Motor tavsiyesi

Merggan

Femtopat
Daha fazla  
Selam, öncelikle yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler. Motoru bu hafta almak istiyorum, iş vs müsaitlik durumumdan dolayı. Bu yüzden değerli bilgilerinizi merakla bekliyorum. Teşekkürler.

120kg 1.85 boyundayım. PCX125, pulsar NS200, dominar D250

Bu üç motor arasında kaldım. Benim için önemli olan bu boy ve kilo ile en rahat edebileceğim ve aynı zamanda şehir içinde rahatça işe git gel, dolaş vesaire yapabileceğim bir motor. Uzun yol gibi bir olayım yok ancak ara sıra 300km civarı gideceğim yerler olabilir. Bu üç motor da beni çokça cezbetti ve bir karar vermekte çok zorlandım. Maksimum bütçem 110 bin TL. Bu üç motor dışında önerilerinize de açığım. Bu üç motordan herhangi biri hakkında bilgi sahibi olanlar boy ve kilo ile hangisiyle sıkıntı yaşayıp/yaşamayacağımı söylerse çok sevinirim. İyi sosyaller. (ayrıca belirteyim motor kullanmayı biliyorum ancak bu ilk motorum.) A2 ehliyetim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Japon Japon Japon. Neden Japon? Sağlamlık, dayanıklılık, titreşim ve kanıtlanmış birçok konu.

Bu 3 motordan PCX125'i tavsiye ederim. Başlıca nedenleri ise şehir içi ulaşımda yakıt tüketimi yok denecek kadar az su koysan çalışacak gibi. Konforlu. Zincir temizleme yağlama gibi bir derdin yok. Arkadaşımla beraber 5 senedir motor piyasasındayız. Arkadaşım da MT25 satıp PCX125 aldı. 12500km de 2021 model 1bucuk ay önce tanıdıktan 82500e aldı. Kendisi 1.92boy 133kiloyla PCX kullanıyor zaten 3 sene önce sıfırını almıştı kuryelik yapmak için o zamanki düşüncemizle şimdiki düşüncemiz asla değişmedi PCX teknolojisiyle beraberinde çok güzel bir motosiklettir. Her şeyden önce Japon almanı tavsiye ederim. 30bin kilometreyi aşmamış kazasız belasız MT25 bulabilirsen kaçırma direk al. İlla sıfır motor alacaksan NMAX veya PCX al. NMAX bir tık daha sert süspansiyonlu sele altı bagajı bir tık daha küçük ama fren ve gaz tepkimesi PCX'e göre daha başarılıdır.

Japon Japon Japon. Neden Japon? Sağlamlık, dayanıklılık, titreşim ve kanıtlanmış birçok konu.

Bu 3 motordan PCX125'i tavsiye ederim. Başlıca nedenleri ise şehir içi ulaşımda yakıt tüketimi yok denecek kadar az su koysan çalışacak gibi. Konforlu. Zincir temizleme yağlama gibi bir derdin yok. Arkadaşımla beraber 5 senedir motor piyasasındayız. Arkadaşım da MT25 satıp PCX125 aldı. 12500km de 2021 model 1bucuk ay önce tanıdıktan 82500e aldı. Kendisi 1.92boy 133kiloyla PCX kullanıyor zaten 3 sene önce sıfırını almıştı kuryelik yapmak için o zamanki düşüncemizle şimdiki düşüncemiz asla değişmedi PCX teknolojisiyle beraberinde çok güzel bir motosiklettir. Her şeyden önce Japon almanı tavsiye ederim. 30bin kilometreyi aşmamış kazasız belasız MT25 bulabilirsen kaçırma direk al. İlla sıfır motor alacaksan NMAX veya PCX al. NMAX bir tık daha sert süspansiyonlu sele altı bagajı bir tık daha küçük ama fren ve gaz tepkimesi PCX'e göre daha başarılıdır.
Bende pcx düşünüyordum ancak yine de farklı görüşleri almak istedim. Gerçekten bana çok yardımcı oldunuz. Nmax isterdim ancak fiyatı 110bin tlyi aşıyor. Pcx’e aksesuar+ekipman ile birlikte 120bin harcayacağım zaten muhtemelen. İkinci el de pek almak istemiyorum. Şimdilik sıfır pcx ile başlayalım, ilerisi için hayırlısı olsun artık. Çok teşekkür ederim, yorumun çok değerliydi benim için.

Bende Honda PCX 2019 var çok güzel bir motor hem bir de 110 TL'ye sıfır alabilirsin
Bu motorun en güzel yanı piyasası ilana koyduğun gibi satılır sen şimdilik PCX al ilerleyen vakitlerde farklı bir motora geçebilirsiniz.
Tavsiyem PCX'den sonra Honda Forza 250'ye geçmeniz.

Bende Honda PCX 2019 var çok güzel bir motor hem bir de 110 TL'ye sıfır alabilirsin
Bu motorun en güzel yanı piyasası ilana koyduğun gibi satılır sen şimdilik PCX al ilerleyen vakitlerde farklı bir motora geçebilirsiniz.
Tavsiyem PCX'den sonra Honda Forza 250'ye geçmeniz.
Evet. Bende sonrası için forza veya xmax düşünmüştüm. 105bin tlye en ucuz bulabildim. Ekstra olarak orijinal çanta, elcik ısıtma ve alarm takmak istiyorum. Bunların da maliyetini artık aldıktan sonra öğreneceğiz. Fiyatlarını bulamadım.

Evet. Bende sonrası için forza veya xmax düşünmüştüm. 105bin tlye en ucuz bulabildim. Ekstra olarak orijinal çanta, elcik ısıtma ve alarm takmak istiyorum. Bunların da maliyetini artık aldıktan sonra öğreneceğiz. Fiyatlarını bulamadım.
çantayı 2-3bine bulursun elciik ısıtma alarm 5-6bin tutar galiba turuncu alarm en son 3-4bin liraydı

Geri
Yukarı